11 éve, hogy Raikkönen drámai körülmények között elbukta a győzelmet a McLarennel

A finn „Jégember” és a McLaren egészen a végsőkig kockáztatott, és noha úgy tűnt, hogy a kerék ki fogja bírni, minden repült, a győzelem is. Kimi Räikkönen épp az utolsó körét kezdte meg…

Ez egy igen fájdalmas verseny és végeredmény volt a McLaren és Räikkönen számára, akik 1 körrel a leintés előtt estek ki az első helyről.

A finn magabiztosan haladt az élen, de ekkor a jobb első abroncsa rendkívül rossz állapotban volt, mely állandó rezonanciát is okozott a McLarenben. Nem sokkal, hogy a „Jégember” áthaladt a célegyenesen, megkezdvén az utolsó kört a Nürburgringen, megtörtént az, amitől a legjobban féltek a bokszutca falánál.

Kimi a volán mögött már nem tudott mit tenni, hiszen nagyon nagy sebességnél szakadt le a jobb első kerék, és kisebb csoda kellett ahhoz, hogy ne vágódjon bele a BAR-Hondába, ami akár súlyos sérüléseket is okozhatott volna a pilótákban.

A versenyt végül így Alonso nyerte meg a Renault-val Heidfeld (BMW) és Barrichello (Ferrari) előtt. Ez volt a spanyol pályafutásának 5. győzelme, míg a Renault-nak csapatként a 22., addig motorgyártóként a 102.