Bajnokság Versenyző Csapat Esemény Helyszín Cikk típusa Dátum
70. Évforduló Nagydíj
Dátum

Legfrissebb: 70. Évforduló Nagydíj

Amikor Verstappen megunta a gumikímélést: nem fogok itt ülni, mint egy nagymama

Max Verstappen nek nem igazán tetszett a 70. Évforduló Nagydíjának elején, hogy a csapata kivárásra akar játszani a futam elején, ennek pedig határozottan hangot is adott a csapatrádióban.

Igen egyszerű ok miatt állt ki Magnussen a versenyből: nem maradt használható gumija

Borzalmas hétvégén van túl a Haas dán pilótája: az időmérőn több, mint fél másodpercet kapott csapattársától, Romain Grosjeantól, a futamon pedig hamar az utolsó, 20. helyen találta magát. A napját a kiszállásának oka koronázta meg.

Túllépte-e Hamilton a boxutcai sebességhatárt?

A hétvégén megrendezésre kerülő 70. Évforduló Nagydíja után Michael Masi, az FIA versenyigazgatója válaszolt a hétvégével kapcsolatos kérdésekre. Masi arra is kitért, túllépte-e Hamilton a sebességhatárt, amikor látványos fékezés közepette hajtott a boxba.

Binotto: nem a stratégia volt rossz, Vettel már az elején eldobta a futamot

Mattia Binotto nem kelt azonnal a pilótája védelmére a futam után, és bevallotta, hogy a stratégia meghatározásánál a fő szempont az volt, hogy Vettelt beáldozva Leclerc futamát támogassák, akinek az eredményével nagyon elégedett volt az olasz szakember.

A Renault ma is óvni akart, de a versenybírók saját vizsgálata miatt visszavonta azt

A Renault ma is benyújtotta volna a már már „szokásos” óvását a Racing Point ellen a 70. Évforduló Nagydíja után, de mivel a versenybírók maguktól is beidézték a Racing Pointot, azt végül visszavonták.

Toto: a vereségeinkből tanulunk a legtöbbet, az ellenfeleink féljék ezeket a napokat

Toto Wolff nem köntörfalazott, elmondta, hogy azért nyert a ma Red Bull, mert gyorsabbak voltak, és jobb munkát végeztek, de biztos abban, hogy a csapata képes lesz még visszavágni a bajnokságban.

Leclerc: őszintén, nem tudom honnan húztuk elő ezt a teljesítményt

Charles Leclerc minden előzetes várakozást felülmúlt azzal, hogy a mai futamon a 4. helyre tudta behozni a Ferrarit az egy kiállásos stratégiával. A monacói pilóta repdesett a boldogságtól, mintha csak győztek volna.

A Racing Point megindokolta Hülkenberg extra kerékcseréjét

Kénytelen volt gyorsan tiszta vizet önteni a pohárba a Racing Point, ugyanis a futam leintését követően a közösségi média felületeken számos rajongó kiakadt a csapatra.

Hamilton: a gumik szinte lufik voltak, soha nem mentünk még ekkora nyomással

Lewis Hamilton nem igazán hitte el, hogy a Red Bull, és Max Verstappen milyen teljesítményt nyújtott a 70. Évforduló Nagydíján, de a brit világbajnoknak be kellett érnie ma a második hellyel, miután az alternatív stratégiája még az élről rajtoló Bottasénál is jobb volt.

Az FIA figyelmeztet: a pályán kell áthaladni a célvonalon az utolsó körben

Minden pilótát figyelmeztetett arra az FIA, hogy az utolsó körben a pálya célvonalán kell áthaladniuk, ezt nem tehetik meg a bokszutcában, kivédve ezzel a trükközéseket Silverstone-ban.

Norris: jó döntés az F1 részéről, hogy a gumikkal megkeveri a paklit

A Forma-1 annak érdekében, hogy valami változatosságot teremtsen a 2020-as szezon második dupla futamán, a Pirellivel közösen lágyabb keverékeket hozott Silverstone-ba. A McLaren pilótái helyeslik a döntést.

Hülkenberg: felrakom a legnagyobb nyaktapaszom, valahogy túlélem majd

Az elmúlt két hét legnagyobb sztorija minden kétséget kizáróan Nico Hülkenberg visszatérése volt a Forma-1-ben, a német pilóta szerint most, beugrósként másmilyen elvárásokkal találkozott, mint teljes munkaidős F1-es pilótaként.

Verstappen: Hulkenbergnél rosszabb pilóták is vannak az F1-ben

Max Verstappen továbbra is azon a véleményen van, hogy Nico Hulkenbergnek még ma is a Forma-1-ben lenne a helye, és reméli, hogy a tegnapi időmérős teljesítménye is segít majd neki ismét visszatérni a motorsport csúcskategóriájába.

Grosjean: a Lotusos napokra emlékeztetett a mai időmérő

A várakozásoknál sokkal jobban teljesített az időmérő edzésen a Haas, Romain Grosjean nagyon elégedett volt a 14. helyével. Kiemelte, hogy mennyire közel voltak a Ferrarihoz, és a McLarenhez, amit nagyon biztató jelnek tart egy olyan pályán, ahol mindenki utolsónak várta őket.

Ocont megbüntették, a Renault vállalja a felelősséget

Esteban Ocon 3 rajthelyes büntetést kapott a 70. Évforduló Nagydíjának időmérő edzése után, amiért feltartotta a Williams pilótáját, George Russellt. A francia pilóta a 14. helyre fog visszaesni.

Bottas: Imádom az időmérőket, különösen, amikor ennyire jól sikerülnek

Valtteri Bottas nagyon elégedet lehet magával a 70. Évforduló Nagydíjának időmérője után, miután megverte a múltheti győztest és csapattársát, Lewis Hamiltont. A finnek jól kell teljesítenie, hogy életben tartsa a világbajnoki reményeit.

Videón Verstappen kiakadása: hogy lehet valaki ennyire vak?

Max Verstappen elképesztően dühös volt, miután a legjobb körében feltartották a harmadik szabadedzésen a 70. Évforduló Nagydíján. A holland pilóta legtöbb szavát ki kellett sípolni.

Vettel nem ért egyet Binottoval: „Semmit nem fejlődtünk”

Tovább folytatódik a Ferrari 2020-as vesszőfutása, és a csapat hiába volt pozitív a pénteki szabadedzéseket követően, az autó teljesítménye még mindig inkább a középmezőnybe sorolja őket, mint az élmezőnybe.

HIVATALOS: A Ferrari és a McLaren fellebbezett a Racing Point büntetése ellen!

Váratlan helyről érték további támadások a Racing Pointot: először nem az óvást benyújtó Renault, hanem a Ferrari, és a McLaren fellebbeztek a Racing Point büntetésének szigorításáért.

Videón, ahogyan Vettel alatt megáll a Ferrari, hosszú olajcsíkot húzva

Sebastian Vettel eddig biztosan nem fogja szívébe zárni a 2020-as emlékeit Silverstone-ból, miután az első brit futamon is technikai probléma hátráltatta, ma is megállt alatta az autó.