OXXO Energy Truck Race Team: Ez a Ti trófeátok!

A magyar csapat, az OXXO Energy Truck Race Team értékeli a 2016-os szezont, ami igen hullámzóra sikerült és sok kihívást tartogatott számukra.

Oxxo Racing

A 2016-os szezon megtervezése és szervezése közvetlenül a 2015-ös Le Mans-i versenyhétvége után elkezdődött, ahogy ez minden évben lenni szokott.

Két Eb cím megnyerése után, és a hatalmas dominancia, ami megvolt a mezőnnyel szemben, hasonlóan jó szezont ígért 2016-ra is, ám a fantasztikus eredmények dacára nem sikerült újabb partnereket magunk mellé állítani, ez pedig nehéz szezont ígért.

Sokan gondolták, hogy ilyen eredmények után nagy lehetőségek nyílnak meg előttünk, és sorban állnak majd az újabb támogatók, de ez sajnos nem ilyen egyszerű, és nem is így történt. Ennek ellenére bizakodtunk, és olyan tervekkel vágtunk volna neki a szezonnak, amiből bármi lehetett volna, de 2016 márciusa környékén minden felborult.

Terv szerint indultunk volna Ryan Smith-tel az angol bajnokságban, valamint 4 Eb futamon, ahol két kamionnal álltunk volna ki, Ryan saját pilótánk, Kiss Norbi csapattársa lett volna. Év elején úgy tűnt, hogy csak 4 futamra tudunk kiállni, de ahogy közeledett a szezonkezdet, sikerült olyan partnerekkel megegyezni, akik segítségével talán csak 1-2 versenyhétvégét kellett volna kihagyni, vagy még annyit sem, de ekkor jött derült égből a villámcsapás, Norbi bejelentette, hogy távozik a csapattól. Onnantól minden felborult, egy hónap alatt kellett volna olyan versenyzőt találni, aki helyt tud állni a Truck Race-en, ehhez teszteket kellett volna szervezni, újra tárgyalni sok partnerrel, de erre már nem volt idő, rossz döntést nem akartunk hozni, így el kellett engedni a Truck Race projektet, elengedni támogatókat, így nagyon nehéz év elé néztünk.

Ryant ez csak kis mértékben érintette, ám e miatt ő is rosszabbul kezdte az angol szezont, de sikerült a csapatnak hamar talpra állnia, és nagy munkával koncentrálni a feladatokra. Ryan elkezdett jól szerepelni az angol bajnokságban,az Eb-n pedig rögtön első versenyhétvégéjén dobogóra állt, ezzel ő lett a leghamarabb dobogót elérő pilóta a Truck Race történetében.

Köszönhetően azon partnereinknek, akik továbbra is mellettünk álltak, és azon újaknak, akik a nehézségek dacára is csatlakoztak hozzánk, sikerült jó eredményekkel zárni a szezont, Ryan többször is dobogón állt az Eb-n, sőt, futamgyőzelmet is szerzett, az angol bajnokságot pedig, ami a fő célkitűzés volt 2016-ra, magabiztosan nyerte meg, 19 futamgyőzelem és számos dobogó megszerzésével.

Hullámzó szezonunk volt tehát, épp kezdtek jól alakulni a dolgok, amikor hirtelen minden összeomlott, de talpra álltunk, mint már oly sokszor, sikerre vittük a csapatot ismét, újabb trófeákat gyűjtöttünk, ismét megmutattuk, hogy mire képes egy magyar csapat, akár itthon, akár Európában, vagy akár a motorsport szülőhazájában kell helyt állnia.

Nagyon fontos kiemelni, hogy bár idén nem voltunk annyira jelen a hazai médiában, mint az előző években, és egy távoli országban versenyeztünk egy angol pilótával, rajongóink kitartottak mellettünk, segítettek minket a nehéz időkben is, nem tudjuk elmondani, mennyit jelent számunkra a támogatásuk, hogy figyelnek ránk, nyomon követnek minket.

Büszkék vagyunk rá, hogy mellettünk álltok, hogy továbbra is szorítotok, biztattok minket, nem kérdés, hogy nélkületek nem tarthatnánk itt... Csapatunk, az OXXO Racing Team minden egyes tagja köszöni nektek a támogatást, az idei angol bajnoki győzelmünket Nektek ajánljuk, ez a Ti trófeátok!

Előző cikk FIA ETRC: Ryan Smith győzelemre vezette az OXXO-t!