Kiss Norbi az élről esett ki Le Mansban, motorhibával zárta az évet

Összesen három alkalommal indították el a szezon utolsó előtti futamát Le Mansban, rendkívül kaotikusra sikeredett az FIA ETRC vasárnapi programja. Kiss Norbi az élre állt, egy körön át vezetett, de motorhiba miatt feladni kényszerült a futamot.

Az első két rajtnál a mezőny létszáma nyolc kamionra csökkent 15-ről. Norbi Adam Lackóval vívott és vette át az első helyet, de a kör végén elfüstölt a tankpool24 Mercedes motorja. Ennek következtében a negyedik, egyben a szezon utolsó futamán nem tudott rajthoz állni, de összességében pozitív a verdikt, figyelembe véve, hogy ez volt az első szezonja a csapatnál.

„Jól sikerült a rajt, átvettem a vezetést, de sajnos az első kör végén motorhiba miatt fel kellett adnom a versenyt. Túléljük, ez még csak az első fejlesztési év volt, aminek itt most vége is, nem tudunk elindulni az utolsó futamon”- írta Norbi a Facebookon. „Nagyon köszönöm mindenkinek a szurkolást és a támogatóimnak a sok-sok segítséget és biztatást az idei szezon előtt és közben is. Jövőre sokkal jobb lesz, ez biztos!”

Norbi az ötödik helyen zárta a bajnokságot 216 ponttal, a címet pedig Jochen Hahn hódította el 462 egységet szerezve. Steffi Halm két futamot is nyert az utolsó hétvégén, ezzel a német versenyzőnő 239 ponttal a negyedik helyen végzett.