Mick Schumacher F3-as gépet tesztel!

A hétvégén össznépi Forma-3-as tesztet rendeznek a Nürburgringen, ahol a széria legnevesebb csapatainak színe-java képviselteti magát. A Prema például Mick Schumacherrel az egyik autó volánjánál.

Mick Schumacher, Prema Powerteam
Mick Schumacher, Prema Power Team

Újabb lépéssel került közelebb a Forma-1-hez Mick Schumacher, a lábadozó hétszeres világbajnok Michael fia. Az F3-as Európa bajnokság csapatai közül a legnagyobb nevek, így a Vam Amersfoort Racing, a Hitech, a Fortec, a Double R és a Prema mind-mind pályára gurulnak.

Schumacher annál a Premánál rója a kilométereket, amelynek színeiben a német és az olasz F4-es bajnokságban is második helyet szerzett. A másik premás autót a kínai Guan Yu Zhou kapta meg.

A Van Amersfoort Racinghez került a nürburgringi tesztre Schumacher olaszországi riválisa, az olasz F4-es bajnok Joey Mawson és Kami Laliberté (az ő apja egyébként a csapatba is bevásárolta magát részvényesként. A Hitechet Nyikita Mazepin képviseli az egyik autóban, a másikon Ralf Aron és David Beckmann osztozik. Aron idén a Premánál, Beckmann pedig a Mücke Motorsportnál versenyzett.

Ami a legifjabb Schumachert illeti, minden valószínűség szerint az F3-as Európa-bajnokságban folytatja a pályafutását, az őt korábban felkaroló Premánál. Az olasz istállóval az elmúlt két évben két ezüstérmet szerzett, előbb a német, majd az olasz F4-es bajnokságban. Amennyiben ő és a szintén tesztelő Joey Mawson is az F3-as Eb-n szerepel majd, úgy az idei olasz F4-es bajnokság győztese és második helyezettje jövőre is összecsaphat, immár eggyel feljebb.