Mick Schumacher a 2. és 3. norisringi F3-as Eb-futamon is nullázott

Fantasztikus felzárkózás után Lando Norris nyerte a második futamot a Norisringi F3-as Európa-bajnoki fordulón, a harmadikon pedig az indiai Jehan Daruvala megszerezte pályafutása első győzelmét. Schumi nem szerzett pontot.

Jehan Daruvala, Carlin, Dallara F317 - Volkswagen

FIA F3 / Suer

Lando Norris, Carlin Dallara F317 - Volkswagen
Maximilian Günther, Prema Powerteam Dallara F317 - Mercedes-Benz
1 Joel Eriksson (SWE, Motopark, Dallara F317 - Volkswagen), 53 Callum Ilott (GBR, Prema Powerteam, Dallara F317 – Mercedes-Benz), 8 Guanyu Zhou (CHN, Prema Powerteam, Dallara F317 - Mercedes-Benz), 31 Lando Norris (GBR, Carlin, Dallara F317 - Volkswagen), FIA Formula 3 European Championship, round 4, race 3, Hungaroring (HUN), 16. - 18. June 2017
Race winner Maximilian Günther, Prema Powerteam Dallara F317 - Mercedes-Benz
Lando Norris, Carlin, Dallara F317 - Volkswagen, Mick Schumacher, Prema Powerteam, Dallara F317 - Mercedes-Benz, Joey Mawson, Van Amersfoort Racing, Dallara F317 - Mercedes-Benz
Lando Norris, Carlin Dallara F317 - Volkswagen, Ferdinand Habsburg, Carlin, Dallara F317 - Volkswagen
Podium: Race winner Lando Norris, Carlin Dallara F317 - Volkswagen, second place Jehan Daruvala, Carlin, Dallara F317 - Volkswagen , third place Ferdinand Habsburg, Carlin, Dallara F317 - Volkswagen
Rookie Podium: Race winner Lando Norris, Carlin Dallara F317 - Volkswagen, second place Jehan Daruvala, Carlin, Dallara F317 - Volkswagen , third place Mick Schumacher, Prema Powerteam, Dallara F317 - Mercedes-Benz
Pedro Piquet, Van Amersfoort Racing Dallara F317 - Mercedes-Benz

A második futam

A negyedik helyről induló, majd az ötödikre is visszaeső McLaren-nevelt, Lando Norris nyerte a második futamot, miután szoros versenyben mindenkit maga mögé tudott utasítani a Norisringen. A második helyen Jake Hughes zárt, mögé az első futam győztese, Maximilian Günther állhatott még fel a dobogóra.

Jehan Daruvala javítani tudott az első futamhoz képest, akkor hatodik lett, most negyedikként intették le. Hiába vezetett a 42-ből 36 kör során is az észt Ralf Aron, a végén négyen is bedarálták őt, így meg kellett elégednie az ötödik hellyel. Aron mögött a verseny elején még jobban álló VAR-duó, Pedro Piquet és Harrison Newey futottak be.

A nyolcadik a kínai Guan Yu Zhou lett, viszont nem sikerült túl jól ez a futam Joel Erikssonnak és Callum Ilottnak, ők ketten csak a kilenc-tizedik helyért tudtak csatázni, amelyet végül Ilott szerzett meg, így Eriksson lett az utolsó pontszerző. Nem jött össze a pontszerzés Mick Schumachernek, aki Erikssontól is jelentősen elmaradva csak tizenkettedikként futott be.

A harmadik futam

A harmadik futamot az indiai Jehan Daruvala kezdte a legjobban, aki a második helyről rajtolva állva hagyta a pole-ból induló Maximilian Günthert, akinek egy ideig még a második helye is veszélyben forgott. Bár később Günther fel tudott zárkózni Daruvala mögé, megakadályozni már nem tudta az indiait abban, hogy megszerezze pályafutása első F3-as győzelmét.

Mögöttük komoly hármas csata alakult ki Ralf Aron, Jake Hughes, és a később becsatlakozó Lando Norris között. Norris előbb Hughest vadászta le, majd megelőzte Aront is, így ő állhatott fel a dobogó legalsó fokára. A negyedik Aron és az ötödik Hughes mögött David Beckmann futott be, akinek Joel Eriksson támadásait kellett visszavernie. Pontszerző helyen zárt Ferdinand Habsburg és Callum Ilott is, míg tizedikként Nyikita Mazepint intették le.

Mick Schumachernek ezúttal sem jött össze a pontszerzés, a harmadik futamon ráadásul még csak célba sem tudott érni, ugyanis a hatodik körben összeütközött Pedro Piquet-vel. Az eset következtében mindkettejüknek fel kellett adnia a versenyt. A hétvége legnagyobb nyertese Maximilian Günther lett, aki azzal, hogy mindhárom norisringi versenyen felállhatott a dobogóra (az elsőt meg is nyerte), 34 pontra növelte előnyét az összetettben Joel Erikssonnal szemben, míg Lando Norrisszal szemben már 38 pont a fórja.

Előző cikk F3: Günther nyerte az első futamot, Schumacher csak hetedik
Következő cikk Norris dominált az F3-as Eb első holland futamán, Schumacher hatodik