Habsburg Ferdinánd hatodikként ért célba első Pau Nagydíján

Az elmúlt hétvégén az F3 versenyek ékköveként számon tartott "Grand Prix de Pau" adott otthont az FIA Formula 3 Európa bajnokság harmadik fordulójának.

Ferdinand Habsburg, Carlin, Dallara F317 - Volkswagen

Fotót készítette: FIA F3 / Suer

Gridgirl of Ferdinand Habsburg, Carlin, Dallara F317 - Volkswagen
Lando Norris, Carlin Dallara F317 - Volkswagen, Ferdinand Habsburg, Carlin, Dallara F317 - Volkswagen

Habsburg Ferdinánd mindhárom futamon értékes pontokat gyűjtött, és a hétvége zárófutamán hatodikként célba érve a bajnoki pontverseny ötödik helyére lépett előre.

Az esős szabadedzések jócskán megnehezítették a paui debütálást, azonban a Carlin Racing osztrák pilótája semmitől sem zavartatva magát, az első futamon  a 14. helyről rajtolva egészen a  nyolcadik helyig jött előre a falakkal övezett ,szűk utcai pályán.

“Itt nem engedheted meg magadnak, hogy kockáztass.”- mondta el Ferdinánd. “Nem azért jön az ember Pauba, a versenyre amelyet mindenki szeretne megnyerni, hogy  pár kör után derékba törje a hétvégéjét. Az esős időmérő edzés nem volt éppen ideális, mivel soha nem vezettem még ezen a pályán, de egész jól elkaptam a fonalat, és az első futamon sikerült pontszerző helyen célba érnem.”

A második időmérő edzésen Habsburgnak sikerült előrelépnie, és a második illetve a harmadik futamra is a kilencedik helyre kvalifikálnia magát. Habár ezúttal nem sikerült a védjegyévé vált előretőrés, Habsburg így is mindkét hátra levő futamot a legjobb tíz között zárta; miután a második futamon a nyolcadik, a harmadikon pedig a hatodik helyre hozta be  a Carlin Racing autóját.

“Pauban nagyon nehéz előzni,” tette hozzá Ferdinánd. “Rendkívül örülök a megszerzett pontoknak , és annak hogy volt alkalmam kiismerni a pályát. Jövőre már felkészülten térek vissza, és meg sem állok majd a dobogóig’”

“A Carlin ismét hihetetlen munkát végzett. -az autó remek volt, a csapat felbecsülhetetlen információkkal látott el a pályát illetően. A végletekig megbízom mindannyiukban - Ennél pedig kívánni sem lehetne többet!”

Habár az elmúlt hétvégén nem jutott pezsgő a 19 éves versenyző számára, azonban a konstans pontszerző helyek eredményeképp a bajnoki pontverseny 5. helyére lépett előre.

Ferdinánd legközelebb Június 17-18-án száll harcba a dobogós helyekért, ezúttal hazai közönség előtt, a Hungaroringen.

Pau Nagydíj eredmények:
1. futam: 8.
2. futam: 8.
3. futam: 6.

Előző cikk F3: Eriksson nyert, Mick Schumi büntetést kapott
Következő cikk F3: Schumacher kilencedik az első magyar futamon, Günther nyert és vezet összetettben