F3: Schumacher már csak a középmezőnyben, Eriksson nyert és vezet összetettben

Sem a második, sem a harmadik futam nem sikerült igazán jól Mick Schumachernek a Forma-3-as Európa-bajnokság magyar hétvégéjén: a legifjabb Schumi már csak a 10. a tabellán.

Joel Eriksson, Motopark Dallara F317 - Volkswagen

FIA F3 / Suer

Checkered flag for Joel Eriksson, Motopark Dallara F317 - Volkswagen
Race winner Joel Eriksson, Motopark Dallara F317 - Volkswagen
Podium: Race winner Joel Eriksson, Motopark Dallara F317 - Volkswagen, second place Callum Ilott, Prema Powerteam, Dallara F317 - Mercedes-Benz, third place Guan Yu Zhou, Prema Powerteam, Dallara F317 - Mercedes-Benz
Mick Schumacher, Prema Powerteam, Dallara F317 - Mercedes-Benz

Az első futamról már beszámoltunk, a másodikkal kapcsolatban pedig érdemes megjegyezni, hogy Schumi premás csapattársa, az angol Red Bull-nevelt Callum Illott a pole-pozícióból indulva szerezte meg harmadik győzelmét, és ez csak az első körök során forgott veszélyben. Illott az első kanyarig meg tudta tartani első helyét Erikssonnal szemben, ezután viszont svéd riválisa kis híján elment mellette. Illott ezt követően egyre magabiztosabb előnyre tett szert, végül pedig megnyugtató előnnyel ért célba az első helyen.

A viszonylag nyugodt versenyen a bajnoki címre hajtó Eriksson ért célba a második helyen, megelőzve a kínai Zhout, aki első dobogós helyezését szerezte. A viszonylag gyengébb hétvégék után Jake Hughes a Hungaroringen ismét jó formát mutatott, és az első futam második helyét egy negyedikkel folytatta. David Beckmann, a Motopark újonca megszerezte idei első pontjait, ráadásul rögtön egy egészen kiváló ötödik hellyel.

Maximilian Günther, Joey Mawson és Jehan Daruvala mögött, mindössze a kilencedik helyen futott be Mick Schumacher, az utolsó pontszerző pedig Ferdinand Habsburg lett, miután meg tudta védeni helyét Nyikita Mazepinnal szemben.

A 3. futam

A harmadik futam rajtrácsa az időmérő edzés második legjobb köridejeiből állt össze, ebben pedig rendkívül szoros volt a verseny, ugyanis Eriksson úgy állhatott fel az első rajtkockába, hogy előnye mindössze három ezredmásodperc volt Illottal szemben, 5 Norris előtt, de a negyedik helyen Zhou lemaradása is csak 0,012 másodperc volt.

Eriksson a rajtnál meg tudta tartani a vezetést Illottal szemben, és bár különösebben elhúzni nem tudott riválisától, győzelme egy pillanatig nem forgott veszélyben. Illott végül 1,8 másodperces hátrányban ért célba Eriksson mögött. Zhou a pályán elért eredményei alapján ezen a versenyen is harmadik lett, azonban egy igencsak vitatott manőverrel tartotta maga mögött Lando Norrist. A magyar pálya sikánjához érkezve Zhou csak úgy tudta visszaverni Norris támadását, hogy egy az egyben átvágott a kanyarkombináción, így a leintés után közvetlenül még kérdéses volt a tényleges végeredmény.

A harmadik helyet végül Norris kapta meg Zhou ellenében, mögöttük pedig David Beckmann nagyon belelendült, ugyanis a harmadik versenyen is ötödik tudott lenni. Beckmannak jót tett a váltás, ugyanis az első négy hétvégét a Van Amersfoort Racingnél töltötte, és egyetlen pontot sem tudott szerezni. Beckmann mögött a bajnokságot akkor még vezető Maximilian Günther ért célba, megelőzve Jake Hughes-t és Joey Mawsont. Az utolsó két pontszerző Jehan Daruvala és Nyikita Mazepin lett.

A bajnokság állása

Két erős eredményének köszönhetően (a tizedik hely után szerzett egy második helyet és egy futamgyőzelmet) Joel Eriksson átvette a vezetést összetettben, 183 pontja öttel több, mint a második helyen Maximilian Güntheré. Günthert tizenhat pontra közelítette meg a tabellán a komolyat felzárkózó Callum Illott, aki, mivel szintén szerzett egy második és egy első helyet, megelőzte a pontversenyben Lando Norrist.

Mick Schumacher azzal, hogy mindössze az első két futamon tudott pontot szerezni, ráadásul azokon is csak négyet, visszaesett az összetett tizedik helyére, Harrison Newey mögé.

Előző cikk F3: Schumacher kilencedik az első magyar futamon, Günther nyert és vezet összetettben
Következő cikk F3: Günther nyerte az első futamot, Schumacher csak hetedik