Villeneuve nagy forma, Xbox kontrollerrel lett 6. a legendák szimulátoros versenyén (kép)

1997 Forma-1 világbajnoka szokásához híven lazára vette a figurát, és a társaival ellentétben kontrollerrel versenyzett, de így is a 6. helyen ért célba. JV a virtuális valóságban is gyors.

Jacques Villeneuve, Williams FW19

LAT Images

Jacques Villeneuve nemrég ünnepelhette a 49. születésnapját. A kanadai-francia 1996 és 2006 között volt tagja a száguldó cirkusz mezőnyének. Ennek ellenére gyakorlatilag az első két évében minden nagy eredményét megszerezte, majd azt követően egy lejtő következett.

Villeneuve igazolásai nem voltak szerencsések, noha a McLaren is érdeklődött iránta. Ha elfogadja a britek ajánlatát, akkor valószínűleg egy teljesen más karriert fut be az F1-ben, és nem egy címet szerez. Ezt azonban már soha nem tudjuk meg.

JV az F1-es visszavonulását követően ugyan versenyzett még, kevésbé volt aktív, mint a királykategóriában, amit nem szívesen hagyott el, és többször is megpróbálkozott a visszatéréssel. A legendás Gilles Villeneuve fia manapság javarészt a markánsabb véleményeivel tűnik ki.

Szombaton a The Race legendás viadalán, ahol többek között Button, Montoya, Franchitti, Castroneves, Pirro, Salo, Magnussen és Brabham is rajthoz állt, Villeneuve igencsak kilógott a sorból, miután egy Xbox kontrollert használt.

Sokan nem akartak hinni a szemeiknek, de JV valóban egy kontrollerrel szállt harcba a társak ellen, ráadásul a 6. helyen ért célba a sebringi második futamon a virtuális McLaren M23 volánja mögött, ami nem mellesleg az a modell, amivel az édesapja sok esztendővel ezelőtt bemutatkozhatott a Forma-1-ben.

A második futamot teljes egészében ezen a linken keresztül nézhetitek meg, ami nemcsak izgalmas, de nagyon látványos is volt.

Így épít szimulátort magának fából, egy kempingszék köré a kétszeres Bathurst 1000-győztes pilóta, Rick Kelly, aki nem igazán van otthon a szimulátorozás világában.

Előző cikk Ilyen, amikor egy F1-es szuper-tehetség eldobja a gépet az F1 2019-ben (videó)
Következő cikk Őrült csatát nyert Bagnaia Vinales előtt a virtuális MotoGP Nagydíjon, Rossi 7. lett