Vettel 12. lett a legendák fordított rajtrácsos versenyén, Button és Montoya is nagyot ment!

Adrian Fernandez nyerte a legendák fordított rajtrácsos versenyét, Sebastian Vettel pedig 12. lett a második versenyén a 7. helyről rajtolva. Jenson Button és Juan Pablo Montoya a mezőny végéről rajtolt, de mindkét ex-F1-es nagy felzárkózást tudott produkálni.

Sebastian Vettel, Ferrari

Alessio Morgese

A legendák fordított rajtrácsos versenyén az „újonc” Sebastian Vettel a hetedik helyről rajtolhatott, míg Jenson Button a 20., Juan Pablo Montoya a 21. pozícióból kezdhette meg a rajtot, az első két rajtkockát pedig Fernandez és Papis foglalta el.

A rajtnál Vettel fel tudott jönni a negyedik helyre, Button és Montoya pedig már a kilencedik, illetve a tizedik helyen haladt. Egy csatát követően viszont a német megcsúszott, így vesztett pár pozíciót, kicsit később pedig már csak a 19. volt a négyszeres F1-es világbajnok.

Fernandez nagy előnyre tett szert, a harmadik körben már több mint 4 másodperccel vezetett, Montoya a hetedik, Button a nyolcadik, Vettel pedig már a tizenkettedik helyen állt a visszaesése után.

Montoya is óriási felzárkózást produkált, és a hatodik körben már az ötödik helyen állt, Button a nyolcadik, Vettel a 12. volt, a top-3-at pedig Fernandez, Turner és Solberg alkotta.

Az utolsó körben Pirro megelőzte Solberget, így feljött a harmadik helyre, az élmezőnyben pedig már nem változott semmi, így a futamot Adrian Fernandez tudta megnyerni Turner és Pirro előtt.

Solberg és Montoya fért még be a top-5-be, Liuzzi hetedik, Button nyolcadik, Jan Magnussen tizedik lett, Sebastian Vettel pedig a tizenkettedik pozícióban ért célba Emerson Fittipaldi előtt.

Egy videós kvízjáték számotokra, amiben arra vagyunk kíváncsiak, hogy szerintetek melyik F1-es aszfaltcsíkon hajtottunk körbe az F1 2019-ben, a Forma-1 hivatalos játékában. A pályán kívül gyakorlatilag mindent láthattok a videóban, ami segíthet.

Előző cikk Vettel 15. hellyel debütált a legendák versenyén, Montoya nyert Button előtt
Következő cikk Norris egészen drámai módon bukta el a győzelmet Indianapolisban: hihetetlen (videó)