Újabb hatalmas eredmény Verstappentől, aki online bajnok lett

Furcsa helyzet állt elő a Team Redline 6. fordulójában, mert Max Verstappen ezúttal időmérőt és futamot sem nyert, akárcsak Lando Norris. Ezzel szemben Kelvin van der Linde mindent vitt, de a bajnokságot a Red Bull-Honda sztárja húzta be.

Max Verstappen, Red Bull Racing, on the grid after Qualifying

Fotót készítette: Jerry Andre / Motorsport Images

A Team Redline hatodik fordulójában is rengeteg neves és kiváló versenyző vett részt, köztük természetesen Max Verstappennel és Lando Norrisszal, akik történetesen a rendező csapatának virtuális pilótái.

A GT-kategória után a mezőny LMP2-es autókra váltott át, ami egy újabb izgalmas kihívást jelentett az iRacing szimulátort használó versenyzők számára. A korábbi fordulókhoz hasonlóan Verstappen volt a legnagyobb favorit, aki az ötödik fordulóban két rajtelsőséget és egy győzelmet szerzett. A második versenyen azonban a számítógépe összeomlása miatt még csak rajthoz sem tudott állni.

A lebonyolítás ugyanaz volt, mint korábban, tehát két időmérőt, és két futamot rendeztek meg az aktuális online helyszínen, aminek Suzuka adott otthont. A pálya lézeres technológiával készült a játékban, ami azt jelenti, hogy az aszfaltcsík minden apró részletét lemásolták, a legkisebb bukkanóktól egészen a kerékvetők méretéig.

Fotó készítője: Andy Hone / Motorsport Images

Az első kvalifikáció nagyon izgalmasra sikeredett, és az első két helyet egészen minimális időkülönbség választotta el egymástól. Kelvin van der Linde 0.007 másodperccel ment gyorsabb időt, mint Verstappen. Catsburg lett a harmadik 0.215 másodperccel, majd jött Canapino, Juncadella, Dillmann, Norris, Da Costa és Sepngler a TOP-10-ben. A 2012-es DTM-bajnok már több mint 1 másodpercet kapott.

A mezőny második felében volt Sheldon van der Linde, Giedo van der Garde, Mike Rockenfeller, és Rene Rast is, aki több társához hasonlóan nem ment mért időt, akárcsak az utolsó helyre került Nicolas Lewis Hamilton, a hatszoros F1-es világbajnok testvére.

A 11 körös verseny guruló rajtja simán ment, de még az első körben többen is összeütköztek egymással. Közel 10 autó volt ebben érintett. Kezdődött minden azzal, hogy Spengler megforgott a visszafordítóban, majd a többiek már nem tudták elkerülni a baleset.

A 2. kör elején jött egy drámai pillanat, amikor Verstappen és Linde összeértek egymással. A holland húzta a rövidebbet, aki kicsúszott, és a 7. helyre esett vissza, majd előzött egyet, de ismét megcsúszott. A 9. helyről kellett felzárkóznia, de láthatóan megtört a lendülete.

A 4. körben egy újabb nagy balesetet láthattunk, aminek Norris volt az egyik főszerelője, és ezzel minden esélye elszállt a jobb eredményre. Az utolsó helyre esett vissza, és azon a ponton véget is ért számára a viadal. Az 5. körben így nézett ki a TOP-10 sorrendje: Kelvin van der Linde, Catsburg, Canapino, Juncadella, Pepper, Dillmann, Verstappen, Da Costa, Verschoor, Sheldon van der Linde.

A 7. körben sem maradtunk éles csata és incidens nélkül. Röviddel ezután jött a következő, és Broadbent landolt a falban az 1-es kanyarban egy összeért miatt. Verstappen közben a 7. helyen üldözte Peppert maga előtt.

Az első futamot Kelvin van der Linde nyerte magabiztosan Canapino és Juncadella előtt, aki szintén egy remek versenyt futott. A legjobb ötben még Catsburg és Pepper volt ott, míg Verstappen a 6. helyig tudott felzárkózni, közvetlen Dillmann, Da Costa, Sheldon van der Linde és Verschoor előtt.

Antonio Felix da Costa, DS Techeetah

Fotó készítője: Sam Bloxham / Motorsport Images

A második időmérő edzés is igen szoros volt. Ezúttal 0.082 másodperc választotta el Kelvint és Maxot a két legjobb helyen.

A két leggyorsabb pilótát Jensen követte 0.170 másodperccel, míg Norris ezúttal a negyedik helyre ugrott fel. A sorrend Sheoldon van der Lindével, Pepperrel, Canapinóval és Catsburggel folytatódott. A TOP-10-ben még Vanthoor és Dillmann voltak ott Da Costa előtt. Rast és Juncadella például csak a 17. és 19. helyen várta a folytatást.

Linde meg tudta tartani az első helyét a rajtot követően, de Verstappen azonnal tapadni próbált a nagy riválisára, aki többször is borsot tudott törni az orra alá.

A második körben Da Costa forgott meg, és szemben állt a forgalommal. Esélye sem volt arra, hogy gyorsan irányba állítsa a gépét. Ezzel egy újabb neves versenyző került lehetetlen helyzetbe. Kelvin pedig próbált ellépni az üldözőktől, így akkor a legjobb köridő is az ő neve mellé került.

A 4. körben Norris a harmadik helyen állt, mögötte Jenssennel, Sheldonnal és Pepperrel. Közvetlen a TOP-10 mögött idegtépő csata zajlott. Három versenyző is szorosan követte egymást. Spengler is részese volt ennek, de Rast sem volt messze.

Az 5. körben változott a sorrend a TOP-3-ban, és Verstappen hirtelen a harmadik helyre került, így már Norris volt Kelvin üldözője, és egyúttal a leggyorsabb kör tulajdonosa is, de nem sokáig, mert a 7. körben ezt elvette tőle a vezető pilóta, és Max ráesett a McLaren versenyzőjére.

Az utolsó körben Norris ugyan közelebb tudott kerülni Van der Lindéhez, a győzelmet nem lehetett elvenni a nap sztárjától, míg Verstappennek be kellett érnie egy harmadik hellyel, ami egyúttal a bajnoki címét is jelentette. A második futamon a TOP-10-ben volt még Sheldon Van der Linde, Jensen, Pepper, Catsburg, Canapino, Vanthoor és Verhagen.

Max elmondta, az LMP2-es autó vezetését is élvezte, de ha lehet, maradna a formulaautóknál, vagy a GT-kategóriánál, melyek még inkább feküdtek számára. A 6 forduló alatt a versenyzők különböző gépekkel mutathatták meg a képességüket. A holland F1-es pilóta leginkább az F3-as autó vezetését élvezte.

A 6. forduló teljes egészében az alább található videóban tekinthető meg

Előző cikk Hivatalos: Button, ha virutálisan is, de visszatér a Forma-1-be
Következő cikk Így nyer meg egy F1-es versenyző egy neves online versenyt (videó)