Verstappen győzelme az idegtépő második futamon: Juncadellával ütközött, de nyert: Norris megforgott

Max Verstappen mindkét futamot megnyerte a Team Redline színeiben a világ legeredményesebb esport-csapatának online bajnokságában. Lando Norris ezúttal sem volt szerencsés, míg Jenson Button rajthoz állt az első futamon.

Max Verstappen, Red Bull Racing

Fotót készítette: Joe Portlock / Motorsport Images

Az aktuális forduló előtt Max Verstappen neve mellett 480 pont állt. Kelvin Van der Linde a második helyen 402 egységgel követte az F1-es versenyzőt, míg Juncadella 363 ponttal várta a folytatást a 345 pontos Lando Norris, és a 303 pontot gyűjtött Larry Ten Voordne előtt. A TOP-10-ben még Da Costa, Guven, Jensen, Sheldon Van der Linde, és Spengler voltak ott 215, 203, 202, 199 és 187 ponttal.

A mezőny visszatért az F3-as autókhoz, növelvén a tempót, és az izgalmakat, amire eddig sem lehetett panasza a nézőknek. A verseny kapcsán a legnagyobb bejelentés Jenson Button vendégszereplése volt, akinek az érkezését az utolsó pillanatokban erősítették meg. Ez azt jelentette, hogy egy F1-es bajnok is kvalifikálhatta magát a versenyre.

A helyszín pedig a sokak által ismert Road America volt, ami egy valós pálya Amerikában. Az időmérő edzést Verstappen húzta be egy 1:57.830-as idővel Norris előtt, aki 0.156 másodperccel volt lassabb. Sheldon Van der Linde már 0.2 másodperc felett kapott, akit a túraautózásból ismert Catsburg követett egy nagyon hasonló idővel.

Fotó készítője: Mark Sutton / Motorsport Images

A legjobb 10-ben foglalt még helyet Kelvin Van der Linde, Juncadella, Campbell, Mardenborough, Canapino és Viscaal. A DTM-bajnok Spengler például csak 17. lett, míg Costa a 24., addig Button, akinek nem volt sok ideje gyakorolni, a 44. időt futotta meg. Az első 30 helyezett 1 másodperceben belül volt egymáshoz képest.

Az első 11 körös futam rajtjánál nem voltak hatalmas csattanások, de Catsburg már az első kör vége előtt elszállt, és a falban állt meg. Mindeközben Norris erősen tapadt Verstappenre, ám nem messze mögöttük is voltak érkezők, akik igyekezték közelebb kerülni.

A 4. körben Vandoorne repült hatalmasat.... Az ex-F1-es versenyző, aki a Mercedes színeiben indul a Formula E-ben, összeakadt a társával, majd miután a kerekek összeértek a kanyarban, a belga húzta a rövidebbet, és kiesett.

Az 5. körben megtörtént, amitől Norris tarthatott, mert Verstappen kissé meglépett, és Kelvin elment mellette, akit azonban nem sokkal később visszaelőzött. Ez a csata leginkább Verstappennek segített az élen. Lando és Kelvin oda-vissza előzgették egymást egy fair, és nagyon látványos csatában.

Lando Norris, McLaren

Fotó készítője: Sam Bloxham / Motorsport Images

A verseny felénél Verstappen, Kelvin Van der Linder, Sheldon Van der Linde és Norris volt a TOP-5 sorrendje. A két Van der Linde rendesen megnehezítette a McLaren F1-es pilótájának életét, és ekkor már csak a dobogó harmadik fokáért küzdött Sheldon ellen.

A mezőnyben szereplők nem kímélték egymást, gyakorlatilag minden körben volt egy kisebb-nagyobb összeérés az autók között. Rast a 8. körben borult óriásit. Az autója a feje tetején állt meg, így a DTM-pilóta is idő előtt búcsúzott. Albuquerque pedig Da Costával akadt össze.

Verstappen nagyon magabiztosan nyert, növelvén az előnyét a bajnokságban. Norris ezzel szemben ismét pontokat veszített a riválisával szemben. Ez a 3. hely biztosan nem az az eredmény volt, amit várt magától az ifjú tehetség, és ha nincs Kelvin hibája, akkor csak egy 4. pozíció nézett volna ki számára.

Verstappen, Sheldon Van der Linde és Norris mögött Viscaal, Kelvin Van der Linde, Guven, Verschoor, Campbell, Uitert és Verhagen végzett. Button a 44. helyen fejezte be a futamot Mardenborough mögött, de Catsburg sem lehetett túl boldog a negyvenkettedikként.

Daniel Juncadella, Mercedes-AMG Team HWA

Fotó készítője: James Gasperotti / Motorsport Images

A második 11 körös versenyt is egy időmérő edzés előzte meg a Road America versenypályán, ugyanazokkal az F3-as autókkal és versenyzőkkel. Nagy meglepetésre Juncadella végzett az élen egy parádés idővel: 1:57.763. Verstappen ezúttal csak második lett, és közel 0.2 másodpercet kapott, míg Norris a harmadik helyen 0.233 másodperces lemaradással maradt el a legjobb időhöz képest.

A TOP-10-ben Kelvin Van der Linde, Sheldol Van der Linde, Vanthoor, Catsburg, Viscaal, Spengler és Colapinto voltak ott. Vandoorne ezúttal is a mezőny utolsó felében foglalt helyet, míg Button ezen a futamon már nem állt rajthoz.

A rajt után többen kicsúsztak az 1-es kanyarban, míg Juncadella megtartotta a vezető helyét Verstappen és Norris előtt. Catsburg ezúttal sem úszta meg csattanás nélkül, és hamar elvesztette az esélyt arra, hogy jó eredményt érjen el.

Az első kör végén először Juncadella hibázott, amikor túl szélesre vette, így Max és Lando is elment mellette. Nem sokkal később Norris hibázott, de a brit rosszabbul járt. Ezzel a kiforgásával nagyon hátra került. Ekkor újra Verstappen volt az élen.

A 4. kört Verstappen kezdte meg az élen Juncadella, Sheldon Van der Linde, Kelvin van der Linde és Viscaal előtt. Norris minden erejével azon volt, hogy újra ott legyen a TOP-10-ben. Majdnem a 20. helyről kellett felzárkóznia. Mindeközben Sheldon az 5. kör előtt megelőzte a DTM-es társát, de ezzel nem volt vége a párharcnak.

#31 Audi Sport Team Rutronik Audi R8 LMS: Kelvin van der Linde

Fotó készítője: Alexander Trienitz

Lando versenye végérvényesen a 6. körben ment el, amikor újra megforgott, majd ezt követően viccesre vette a figurát, és tolatva kezdett el haladni a pálya szélén. A verseny felénél Verstappen, Sheldon, Juncadella, Kelvin, Canapino, Jensen, Guven, Morad, Eastwood és Fenestraz alkották a TOP-10-et.

Ekkor Viscaalnak volt egy látványos becsapódása, miután Gisbergen egyszerűen meglökte hátulról a társát, aki már nem tudott mit tenni. A V8 Supercar sorozat sztárja nem volt a helyzet magaslatán.

2 körrel a leintés előtt Juncadella erőre kapott, és igencsak nagy nyomás alá helyezte az F1-es versenyzőt. Az utolsó kört rendkívül szorosan egymás mögött kezdték meg a pilóták, így egy pillanatig sem volt biztos, hogy ki lesz az első, valamint egy drámai csattanás is benne volt a pakliban, ami mindkét versenyző dobogójába kerülhetett volna.

A csattanás meg is történt, de pályán maradtak. Juncadella az összeérést követően a falat is elkapta, majd a holland túl szélesre vette, de meg tudta tartani az első helyét. Verstappen kissé jobbra húzott, amit Juncadella már nem tudott időben lereagálni, és ez volt az a pont, amikor összeért a riválisa autójával.

Harmadikként Kelvin van der Lindét intették le Jensen és Guven előtt. A TOP-10-en belül végzett még Morad, Eastwood, Mardenborough, Canapino és Muth. Az esemény teljes egészében az alábbi videóban tekinthető meg.

Előző cikk WOW: Jenson Button is ott van a mai indulók között Verstappen és Norris mellett (ÉLŐ)
Következő cikk Franz Tost könyvajánlója: Hogy ne halj meg