Teljes egészében a két őrülten jó legendás futam: Button óriásit ment (videó)

Elejétől a végéig megnézhetitek a The Race által rendezett legendás futamokat, benne Jenson Button főszereplésével is, aki átvette a vezetést az online bajnokságban. Bőven voltak drámai és izgalmas pillanatok.

Podium: champagne for Jarno Trulli and Jenson Button

LAT Images

A hu.motorsport.com már beszámolt a The Race újabb két legendás versenyéről, aminek összességében Jenson Button, 2009 Forma-1 világbajnoka volt a nyertese, még akkor is, ha „csak” az első versenyen nyert.

Jenson Button csak pár hete kezdett el aktívan szimulátorozni, de azonnal ráérzett ennek az ízére, és hamar a bajnokság egyik legnagyobb favoritja lett. Reméljük, a Virtuális Nagydíjakon is ott lesz, mert érdekes lenne látni, hogy mire képes az aktuális mezőny tagjai ellen az F1 2019-ben.

Jenson jelenleg a The Race eseményein szerepel, és nagyon komolyan veszi azokat. Sok felkészülés, virtuális kilométer áll a mögötte. Mindez jól is látszik, mert remekül terelgeti a retro F1-es autót, amivel az első futamon fölényes győzelmet szerzett.

A második, fordított rajtrácsú versenyt csak hátrébbről kezdhette meg, és kétszer ki is lökték. Ennek ellenére, részben a káoszt meglovagolván, majdnem felállhatott a dobogóra, miközben Juan Pablo Montoya egy nagyon eredménytelen hétvégét zárt, amivel hátrányba került a bajnokságban.

A folytatást 164 ponttal a neve mellett Pirro várja az élen, közvetlen Button (160 pont) és Solberg (150 pont) előtt. A legjobb ötben még Magnussen (138 pont) és Montoya (127 pont) vannak ott. A kolumbiainak a következő alkalommal feljebb kell kapcsolnia, ha esélyes akar maradni.