Norris a pole-ból rajtolva simán nyert a Veloce PRO Series első versenyén

A McLaren versenyzője, Lando Norris a pole-ból rajtolva tudott nyerni a Veloce PRO Series első versenyén, míg a második futamon a 10. helyről rajtolva második lett Kodric mögött.

Lando Norris, McLaren

Fotót készítette: Mark Sutton / Motorsport Images

Vasárnap este került megrendezésre a Veloce PRO Series versenye, amelyen számos neves versenyző és online versenyző képviseltette magát. A verseny platformját az iRacing adta, a közvetítés pedig a hu.motorsport.com-on is követhető volt.

A futamon olyan versenyzők vettek részt, mint Lando Norris, Nicholas Latifi, Stoffel Vandoorne, David Schumacher, José Maria Lopez, Nyck De Vries, Nico Müller, Luca Ghiotto és Pietro Fittipaldi.

A pole-pozíciót Norris szerezte meg Jones, Fenestraz és Maini előtt, Gutierrez hetedik, Vandoorne 14., Latifi 18., David Schumacher 23. lett a silverstone-i pályán megrendezett virtuális futam kvalifikációján.

Az első verseny egy balesettel indult, amelyben négyen is kiestek, többek között De Vries és Alesi is. Norrisnak sikerült megtartania az első helyét, mögé Fenestraz zárkózott fel, Gutierrez pedig egészen a harmadik helyig tudott feljönni. Latifi a 12., Vandoorne a 14., David Schumacher a 15. helyen haladt.

Viszont Gutierrez hamar visszaesett a nyolcadik helyre, miközben Vandoorne és Schumacher nyert egy-egy pozíciót. A mexikói ex-F1-es ezután a 10. helyre esett vissza, Vandoorne már a 12. helyen haladt, és Schumacher is visszaesett a 16. pozícióba.

Norris szép előnyt tudott kiépíteni, miközben Fenestraz, Jones és Baldwin parázs csatát vívott a második helyért. A verseny felénél Jones és Baldwin is megelőzte Fenestrazt, aki így visszaesett a negyedik helyre. Norris előnye ekkor már több mint 7 másodperc volt.

Ezután Ticknell megforgása borzolta a kedélyeket, de mindenki folytatni tudta a versenyt, hiába volt veszélyes a helyzet. Azonban a mezőny elejében Jonesnak nem sokkal később fel kellett adnia a versenyt, Ticknell esetétől függetlenül.

Norris meg is nyerte a versenyt Baldwin és Fenestraz előtt, Ghiotto 7., Gutierrez 8., Vandoorne 11., Schumacher 14. lett az izgalmas, párharcokban gazdag első versenyen.

A második versenyen fordított rajtrács következett: a 10. helyezett Ticknell indulhatott az első helyről a sprintversenyen, míg Norris a 10. helyről várhatta a rajtot.

A fordított rajtrácsos versenyen Kodric tudta megszerezni a vezetést a futam elején, mögötte Fenestraz és Tveter állt, miközben Norris a hatodik helyen haladt, Gutierrez pedig egy összeérést követően a 13. helyre esett vissza.

Nem sokkal később már Deletraz állt a harmadik helyen, Norris már negyedik volt, Da Costa pedig a hetedik helyen haladt. Norris az ötödik körben megelőzte Deletrazt, és feljött a harmadik pozícióba.

Nem sokkal később Fenestrazt is megelőzte Norris, így már a második helyen haladt, bő három másodpercre a vezető Kodrictól. Norris gyorsabb volt, mint Kodric, viszont támadni már nem maradt ideje, így hat tizedmásodperces előnnyel nyert Kodric Norris előtt. A harmadik Fenestraz, a negyedik Deletraz lett, Vandoorne 13., Gutierrez 16., Latifi pedig 17. lett.

A McLaren 650S alapjáraton is egy szép és erős modell, de az Armytrix és a Liberty Walk közreműködésével egyszerűen varázslatosan néz ki, még ebben a "lepusztult" állapotában is.

Előző cikk ÉLŐBEN a Veloce PRO Series: Vandoorne, Norris, Latifi és a többiek (19:00)