Nézd meg teljes egészében Alonso újabb parádés szimulátoros győzelmét (videó)

Fernando Alonso ismét bizonyította, hogy más szintet képvisel, még a szimulátoros világban is. Elképesztő tempót ment, és sorozatban ötödik alkalommal nyert, ezúttal Monacóban.

Fernando Alonso,Renault

Fotót készítette: Glenn Dunbar / Motorsport Images

Az elmúlt hétvégén rendezték meg a The Race Monacói Nagydíját, ami az első állomása volt a „hármas korona” eseménynek, így Indianapolis és Le Mans még csak most fog következni a következő hetekben.

A hu.motorsport.com mindkét futamról beszámolt szombat este, és az eddig megszokottakhoz hasonlóan két versenyt rendeztek a legendák viadalán. A második futam fordított rajtráccsal zajlott, ahol Alonso szintén letette a névjegyét.

A kétszeres F1-es bajnok, aki csak nemrég kezdett el szimulátorozni, és mindössze pár hete csatlakozott a The Race mezőnyéhez, egészen elképesztő teljesítménnyel mutatta meg, hogy mit is jelent az, amikor valaki más szintet képvisel.

Fernando Alonso komoly dominanciával a neve mellett húzta be az első versenyt Monacóban, esélyt sem adván a riválisoknak. Annak ellenére, hogy az ezt megelőző négy versenyt is megnyerte a különböző kategóriákban, sokan még mindig meglepetten figyelték, ahogy a spanyol sztár vezetett.

Az ex-F1-es pilóta, aki lehetséges, hogy jövőre visszatér, már az időmérő edzésen jelezte, hogy nagyon komolyan gondolja a dolgot. Több mint 0.8 másodperccel zárt a második helyezett Jan Magnussen előtt. Egyszerűen senki nem találta az ellenszert Alonso tempójára.

A második verseny, amit fordított rajtráccsal indították útjára, nagyon izgalmasnak ígérkezett, mivel Alonso csak a mezőny végéről várhatta a startot. Ennek ellenére megcsinálta, és fel tudott kapaszkodni a harmadik helyre.