Ilyen, amikor egy F1-es szuper-tehetség eldobja a gépet az F1 2019-ben (videó)

Nagyot tévednek azok, akik azt gondolják, hogy az F1 2019 könnyű játék lenne, mert nem az. George Russellnek is feladta a leckét a game, majd nem sokkal később eltalálta a mögötte érkező Ferrarit.

George Russell, Williams FW43

Glenn Dunbar / Motorsport Images

A Williams brit pilótája, aki még mindig a Mercedes juniorja, és jó eséllyel pályázhat Valtteri Bottas ülésére a későbbiekben, nemrég egy saját Twitch csatornát hozott létre. Hozzá hasonlóan Charles Leclerc is ezt tette, és a monacóit vasárnap este több mint 60 ezren figyelték.

Hatalmas népszerűségre tett szert az Esport, és ha vége ennek a nehéz időszaknak, minden bizonnyal sok rajongót és versenyzőt tart meg a versenyzés ezen része. Max Verstappen és Lando Norris a nagyon sűrű F1-es időszakok alatt is sokat gyakoroltak a szimulátorokkal.

Azt már tudhatjuk, hogy Verstappen biztosan nem fog az F1 2019-ben versenyezni, de még mindig sok potenciális beszállóról tudhatunk. Legutóbb 6 jelenlegi F1-es pilóta volt ott a virtuális nagydíjon, amit Leclerc nyert meg a Ferrarival.

A Williams volt az egyetlen, mely az aktuális párosával képviseltette magát, és ez valószínűleg a folytatásban is így lesz, mert a srácok nagyon jól szórakoztak, miközben Leclerc elismerte, mentálisan még keményebb is ez a fajta versenyzés, mint a valóság.

George generációja egyik legjobbja, aki eddig szinte mindenhol nyert, ahol megfordult. Azzal, hogy a virtuális nagydíjakon minden gép teljesítménye egyenlő, neki is esélye van a győzelemre a Williamsszel. Végül a dobogó harmadik fokára állhatott fel.

Russell sem úszta meg nagyobb hiba nélkül, és érdemes megnézni az arcát a koncentráció miatt, majd túl hamar tér vissza a pályára, és eltalálja a másik Ferrarit, amit Leclerc testvére vezetett. Bocsánatot is kért emiatt a monacóitól, és folytatta az útját.

A helyzet kissé hasonlított arra, mint amikor Sebastian Vettel tavaly Monzában eldobta a Ferrarit, és túl hamar akart visszatérni az ideális ívre, aminek az lett a vége, hogy elkapta Lance Stroll autóját. A német világbajnok büntetést is kapott.

A mezőny 2 hét múlva virtuálisan Kínába látogat, ahol Sanghajban fognak versenyezni. Egyelőre nem tudni, hogy kik lesznek a résztvevők, de az valószínűleg borítékolható, hogy több mint 6 jelenlegi F1-es pilóta áll rajthoz.

Stoffel Vandoorne, a korábbi F1-es versenyző és a Mercedes gyári Formula E-pilótája nem kegyelmezett Esteban Gutierreznek a Veloce és a Motorsport Games legutóbbi versenyén Monzában

Előző cikk Albon nyerte a kaotikus véget ért első jótékonysági online F1-es versenyt, a másodikat Leclerc öccse