GT-bajnok lett a Ferrari szimulátorpilótája

A Ferrari F1-es szimulátorpilótája, Antonio Fuoco az olasz Gran Turismo Sprint Pro-Am kategóriájában lett bajnok, a 23 éves olasz versenyzővel pedig a Motorsport.com készített exkluzív interjút.

Antonio Fuoco, Reserve Driver, Ferrari, with Charles Leclerc, Ferrari

Fotót készítette: Zak Mauger / Motorsport Images

Antonio Fuoco 2013-ban a Formula Renault 2.0 Alps bajnoka lett, majd 2014-ben az F3 európai szériájában folytatta, ahol debütáló évében 5. lett. Ezután a GP3-ba lépett, ahol első évében hatodik, második évében harmadik lett összetettben, majd 2017-ben a Formula 2 jelentette a következő lépést.

A Formula 2-ben először nyolcadik lett összetettben, 2018-ban pedig a hetedik lett két futamgyőzelemmel és 6 dobogós helyezéssel. Emellett a 2018/19-es idényben a Formula E-ben a GEOX Dragon tartalékversenyzője volt.

A még mindig csak 23 éves versenyző a szimulátorok világában is ért el számottevő sikereket, az olasz Gran Turismo Sprint Pro-Am kategóriájában lett bajnok Sean Hudspeth oldalán. A fent említett széria mellett Fuoco az Endurance Series utolsó, mugellói állomásán is ott volt, miközben a Ferrari F1-es csapatának szimulátorpilótájaként dolgozik. Az olasz versenyzővel a Motorsport.com készített exkluzív interjút.

Antonio, érdekes szezonod volt az olasz GT-ben, ahol bajnok is lettél a Pro-Am kategóriájában, illetve Stefano Gai Endurance-ben szerzett címéhez is hozzájárultál. Mik a benyomásaid?

„Szerintem a GT világában töltött első szezonom meglehetősen pozitív volt. Az elsődleges célom a bajnokság kezdetekor az volt, hogy minél több kilométert teljesítsek ebben a számomra teljesen új világban, és bajnok akartam lenni a Pro-Am kategóriában.”

„Emellett lehetőségem volt arra, hogy az Endurance bajnokság utolsó fordulójában is szerepet kapjak, ezzel pedig még több tapasztalatot gyűjtöttem, és hozzá tudtam járulni Stefano Gai győzelméhez.”