Franchitti nyerte az őrülten látványos online F1-es versenyt: Fittipaldi is rajthoz állt

Egy nagyon látványos versenyt futottak a versenyzők a legendák futamán a the-race.com rendezésében, amin Emerson Fittipaldi is képviseltette magát, akinek 2 órája volt felkészülnie. A pilóták nem kímélték egymást, és hatalmas csatákat vívtak egymással.

Carlos Pace, Brabham BT44B Ford

Rainer W. Schlegelmilch

Nagyon sokan várták a legendák versenyét a The Race rendezésében, amin a legnagyobb név a veterán F1-es világbajnok Emerson Fittipaldi volt. A brazil idejében a szimulátorozás még gyerekcipőben sem járt, de a 73 esztendős legenda, aki 1970 és 1980 között versenyzett a Forma–1-ben, igent mondott A The Race különleges online versenyére.

1972 és 1974 között még más nagyobb nevek is voltak a rajtrácson: Pirro, Turner, Priaulx, Franchitti, Brabham, Kanaan, De Ferran, Tracy, Magnussen, Montoya, Papis, Herta, Fernandez, Castroneves, Monteiro.

Az autó a Brabham BT44B volt, mely az 1975-ös és 1976-os F1-es idényben teljesített szolgálatot. Carlos Reutemann, Carlos Pace, és az egyetlen női királykategóriás pontszerző Lella Lombardi is vezethette a monstrumot, amit egy 3 literes V8-as Ford Cosworth motor keltett életre.

Az első helyről Montoya indulhatott Pirro és Franchitti előtt, akit Turner, Priaulx, Ferran, Brabham, Kanaan, Magnussen és Fernandez követett a TOP-10-ben. A mezőny második felében Monteiro, Fittipaldi, Papis, Castroneves és Herta foglalt helyet.

Carlos Pace a Brabham BT44B Ford volánja mögött, amit sok esztendővel később online is pályára vihetett

Fotó készítője: Motorsport Images

A 11 körös futam rögtön drámai módon indult, melynek Montoya volt az egyik főszereplője, aki ezzel hátraesett a mezőny végére. Hatalmasak voltak a csattanások, és a 11 körös verseny első körének végén Franchitti állt az élen Turner, Priaulx, Brabham, valamint Fernandez előtt. Közvetlen a TOP-5 mögött Herta érkezett.

A 4. körben Fittipaldi a 13. volt Montoyát megelőzvén, míg Ferran az utolsó pozícióban küzdött az elemekkel. Hertát pedig Kanaan és Pirro üldözte. Az 5. körben ismét jelentős mértékben változott a TOP-10 sorrendje Franchitti vezetésével Turner és Brabham előtt, akit Fernandez és Pirro vett üldözőbe.

A drámai és nagyon látványos futamot végül Franchitti nyerte meg. A dobogó második fokára Turner állhatott fel, míg a harmadik fok Fernandez neve mellé került, közvetlen David Brabham és Emanuele Pirro előtt. Jan Magnussen hatodikként ért célba. Rajtuk kívül még Monteiro, Papis, Kanaan és Montoya voltak ott a TOP-10-ben. Gil de Ferran 11. lett, aki mögött Herta és Fittipaldi zárt.