25 jún.
27 jún.

ÉLŐBEN a nagy verseny, nagy nevekkel, Alonsóval Monacóban

2020. jún. 6. 17:00

Kövesd élőben a The Race által szervezett legendás futamot, amin többek között Fernando Alonso is rajthoz fog állni. A kétszeres világbajnok sorozatban ötödik alkalommal nyerhet, ezúttal egy olyan pályán, amit nagyon jól ismerhet.

A The Race online bajnoksága egy héttel ezelőtt véget ért. Jenson Button lett a bajnok. 2009 F1 világbajnoka igazán remek teljesítményt nyújtott, és teljesen megérdemelten nyerte meg a bajnokságot a veterán F1-es autókkal.

Fernando Alonso a finálé előtt csatlakozott a bajnoksághoz. Szinte rögtön letette a névjegyét, és a legutóbbi 4 futamot megnyerte. Indianapolisban is elsőként ért célba az IndyCar-autókkal. Korábbi csapattársa sem tudott vele mit kezdeni.

Nagyon érdekes lett volna látni, hogy miképpen alakul a sorozat, ha Alonso már a kezdetektől ott van az indulók között, mint Button. A kétszeres F1-es világbajnok nyerhetett volna, de ezt már nem tudjuk meg.

Nagyon nagy nevek, igazi legendák képviseltették magukat a bajnokság során, és Sebastian Vettel is vendégszerepelt. Emerson Fittipaldi és Mario Andretti szintén ott voltak. A két veterán bizonyította, hogy még idősebb korban is képesek egy jó szintet hozni a modern szimulátoros világban.

Fotó készítője: Steven Tee / Motorsport Images

A The Race sokat nem várt a következő virtuális versenysorozatának megrendezésével. Ez 3 állomásból áll: Monaco, Indianapolis, Le Mans. A valóságban ezen három verseny megnyerése az egyik legkülönlegesebb a motorsportban. Három egymástól különböző kategóriáról beszélünk: F1, IndyCar és WEC.

Alonso pontosan erre hajt a valóságban, a hármas koronára. Ehhez már „csak” Indianapolisban kellene győznie. Idén újra rajthoz áll a talán az F1-es visszatérése előtt álló pilóta. Most azonban virtuálisan teheti ezt meg, és minden bizonnyal nem lesz könnyű dolga az ellenfelei ellen.