Egykori szimulátoros bajnok tesztelhet a Formula E-ben

Jann Mardenborough nagy lehetőséget kap a Nissantól, hiszen hamarosan a Formula E-ben fog tesztelni a gyári alakulattal.

Nissan GT-R /C, Jann Mardenborough

A 27 esztendős brit sokak számára lehet példakép a szimulátoros versenyzők közül. Az 1991-es születésű versenyző, aki Cardiffban nőtt fel, a Gran Turismo játékon keresztül válhatott igazi pilótává. Érdekesség, hogy egészen 2011-ig, 19 éves koráig soha nem versenyzett komoly szinten a motorsportban.

Mardenborough GT Academy győztesként juthatott el egy olyan szintre, amiről sokan csak álmodoznak. A verseny során 90 ezer ellenfelet utasított maga mögé és nyerte meg a díjat, ami által a Nissan színeiben rajthoz állhatott egy 24 órás versenyen Dubaiban.

A brit, aki azóta olyan kategóriákban versenyezhetett, mint az F3, a GP3, a Toyota Racing Series, a GP2, a Super GT – GT3000, Super Formula, Super GT, még a legendás Le Mans-i 24 órás versenyen is elindulhatott. 2013-ban az LMP2-es kategóriában harmadik lett. Bajnoki címet azonban egy szériában sem szerzett. A Toyota Racing Seriesben és a japán F3-as bajnokságban volt második.

#24 Nissan Motorsport, Nissan GT-R Nismo GT3: Jann Mardenborough

Fotó készítője: Nissan Motorsports

Mardenborough és a Nissan, valamint a Gran Turismo továbbra is szorosan együttműködik egymással. Sőt, látván a Formula E népszerűségét, a pletykák szerint az elektromos bajnokság is helyet kaphat a legutóbbi GT játékban, ami egyre jobb és jobb pilótáknak ad lehetőséget a virtuális bizonyításra a különböző nemzetközi eseményeken. Gondoljunk csak Báder Benjaminra vagy Blazsán Patrikra Magyarországról.

A Formula E mezőnye rövidesen az új szezon második versenyén vesz részt Marokkóban, ahol az újoncok számára egy tesztet is lebonyolítanak a futam leintése után. Ezen Jann Mardenborough is ott lesz a Nissan e.dams csapattal, aki szimulátoros munkával segíti az alakulat feladatait. Most azonban a valóságban is megtapasztalhatja azt, hogy milyen az új Gen2-es autó vezetése.

Előző cikk A Gran Turismo is ott lesz Japánban a 2019-es Nemzeti Sportfesztiválon