Button nyerte a legendák nürburgringi versenyét Montoya előtt!

Jenson Button végig vezetve tudta megnyerni a legendák versenyét, amelyet a virtuális nürburgringi aszfaltcsíkon rendeztek. A képzeletbeli dobogóra két másik korábbi Forma-1-es, Juan Pablo Montoya és Jan Magnussen állhatott fel.

Former World Champion Jenson Button

Gareth Harford / Motorsport Images

A The Race ezúttal is óriási neveket tudott felsorakoztatni a legendák online versenyén, ismét indult ugyanis többek között Jenson Button, Emanuele Pirro, Jan Magnussen, Tiago Monteiro, Emerson Fittipaldi, Juan Pablo Montoya és Vitantonio Liuzzi. A pálya ezúttal a Nürburgring volt, az autó pedig szokás szerint a McLaren M23.

Az időmérőn Button volt a leggyorsabb Pirro, Magnussen és Monteiro előtt, Montoya ötödik, David Brabham tizedik, Fittipaldi 13., Liuzzi 14., Castroneves 16. lett.

A rajtnál Button maradt az élen, Magnussen feljött a második helyre, Pirro viszont nagyon visszaesett, a harmadik helyen így Montoya haladt, Liuzzi pedig a remek első kör miatt már a hatodik helyen állt.

Montoya nem sokkal később még egy pozíciót nyert, így már a második pozícióban haladt, másfél másodpercre a vezető Buttontől. Monteiro viszont nem állt ennyire jól, a negyedik pozícióból rajtolva csak a tizedik helyen állt a harmadik körben.

Az ötödik körben Castroneves és Solberg ütközött össze egymással, viszont mivel a mezőny végén voltak, nem vesztettek vele pozíciót.

Végül Button tudott nyerni Montoya és Magnussen előtt, a top-5-be még Priaulx és Liuzzi tudott beférni. Pirro a nyolcadik, Brabham a tizedik lett.

Egy újabb időutazás a nemrég elhunyt Sir Stirling Moss emlékére, aki hatalmas örökséget hagyott maga mögött a motorsportban. A brit legenda nevére mindig emlékezni fogunk, sok év elteltével is.

Előző cikk ÉLŐBEN a legendák online versenye: Button,, Montoya, Villeneuve, Fittipaldi... (18:00)
Következő cikk Montoya a mezőny végéről indulva az 1. helyen futott be, mégsem ő nyerte a legendák fordított rajtrácsos versenyét