Alonso minimális különbséggel győzte le Buttont a legendák indianapolisi versenyén!

Fernando Alonso tudott nyerni a legendák virtuális indianapolisi versenyén, miután 2005 és 2006 F1-es világbajnoka a negyedik helyről rajtolt, és óriási csatát vívott Jenson Buttonnel, akit csak minimális különbséggel tudott legyőzni.

#301 Toyota Gazoo Racing Toyota Hilux: Fernando Alonso

Ezen a hétvégén sem maradtak a szurkolók a The Race által rendezett versenyek nélkül, ráadásul ezúttal változtattak a szervezők az eddig bevált formulán: a legendák Indy-autókban mérkőzhettek meg egymás ellen a virtuális indianapolisi pályán.

Az indulók között volt többek között Fernando Alonso, Solberg, Jan Magnussen, Jenson Button, Liuzzi, Franchitti, Castroneves, Salo, Juan Pablo Montoya, Monteiro, Mario Andretti, Salo és David Brabham is.

Az időmérőn Solberg lett a leggyorsabb, míg a két F1-es világbajnok is nagyot ment: Button a második, Alonso a negyedik rajtpozíciót szerezte meg, közéjük Servia fért be, az ötödik Franchitti lett.

Solberg nem sokáig tudta megtartani az első helyét, hamarosan már Button, Franchitti és Alonso vívott az első helyezésért, majd Franchitti hátraesett a versenyben, és Button és Alonso, a két korábbi mclarenes csapattárs vívott egymással, a többiek kissé lemaradtak tőlük.

Button és Alonso folyamatosan fél másodpercen belül volt egymáshoz képest, 5 perccel a verseny vége előtt Alonso vezetett Button előtt, majd Jourdain, Magnussen, Monteiro és Turner következett, de nem sokkal később Jourdain elvesztette a harmadik helyét, Button pedig újra az élre állt.

Fernando Alonso, McLaren

Fotó készítője: Jerry Andre / Motorsport Images

Az utolsó előtti körben azonban Button kicsit megcsúszott, ezzel Alonso elment mellette, és végül – bár nagyon kevés választotta el a két F1-es világbajnokot – a spanyol tudott győzni.

Tehát Fernando Alonso tudta megnyerni a virtuális indianapolisi versenyt, a második Jenson Button, a harmadik Jan Magnussen lett, majd Tiago Monteiro és Tony Kanaan következett.

David Brabham hetedik lett, míg Peter Solbergnek a pole-ból rajtolva végül a nyolcadik pozícióval kellett beérnie. Juan Pablo Montoya végül nem fért be a top-10-be, nem úgy Tom Coronel, aki pont a tizedik lett.

A Codemasters kiadta az F1 2020 első gameplay trailerét, benne természetesen az ismert főcímdallal. Remek jeleneteket válogattak a játékból, ami július 10-én fog megjelenni PC-re, PS4-re, és Xbox One-ra.

Előző cikk ÉLŐBEN a legendák nagy versenye Indianapolisból: ALONSO, Button, Andretti, Montoya, Fittipaldi... (19:00)
Következő cikk Minden eddiginél élethetűbb a Forma-1 új hivatalos játéka, az F1 2020 (videó)