Alonso ma Monacóban nyerhet a legendák és sztárok ellen

Fernando Alonso a legnagyobb esélyesként várhatja a mai virtuális versenyt Monacóban, ahol már a valóságban sikerült nyernie. A hármas korona első állomása, amit élőben fognak közvetíteni.

Race winner Fernando Alonso,Renault

Steven Tee / Motorsport Images

A The Race virtuális bajnoksága az elmúlt hétvégén véget ért, méghozzá Jenson Button bajnoki győzelmével. 2009 Forma-1 világbajnoka nagyszerű teljesítményt nyújtott, és teljesen megérdemelten nyerte meg a bajnokságot a veterán F1-es autókkal.

Fernando Alonso nem sokkal a finálé előtt csatlakozott, és azonnal letette a névjegyét, hiszen a legutóbbi 4 futamot ő húzta be. Többek között Indianapolisban is az IndyCar-autókkal. A korábbi csapattársa, Button sem találta ellene az ellenszert.

Érdekes lett volna látni, hogy hogyan alakul a bajnokság, ha Alonso már a kezdetektől ott van a mezőnyben, mint sokan mások, többek között Button. Nem kizárt, hogy a kétszeres F1-es világbajnok nyerte volna meg a virtuális szériát, ahol két futam erejéig Sebastian Vettel is rajthoz állt.

Nagyon nagy nevek, igazi legendák képviseltették magukat. Emerson Fittipaldi és Mario Andretti is ott volt. A két veterán példamutató volt, hogy még ennyi idősen is képesek egy jó szintet hozni a modern szimulátoros világban.

Fernando Alonso,Renault

Fotó készítője: Lorenzo Bellanca / Motorsport Images

A The Race sokat nem várt a következő nagy virtuális versenysorozatának megrendezésével, ami 3 állomásból fog állni: Monaco, Indianapolis, Le Mans. Miért ez a három helyszín? A válasz egyszerű... A valóságban ezen három megnyerése az egyik legkülönlegesebb a motorsportban, hiszen három egymástól különböző kategóriáról beszélünk: F1, IndyCar és WEC.

Alonso a való életben pontosan erre hajt, a hármas koronára, amihez már „csak” Indianapolisban kellene győznie. Idén újra rajthoz áll a talán az F1-es visszatérése előtt álló pilóta. Most azonban virtuálisan teheti ezt meg, és nem lesz könnyű dolga.

A monacói futamot ma rendezik meg, több különböző kategóriában. A legendák kicsivel később kezdenek, de a közvetítés a The Race YouTube csatornáján keresztül már 18 órától elérhető lesz.

Előző cikk Egy igazi TOP-DJ, a The Avener lép fel a Virtuális 24 órás Le Mans-i versenyen
Következő cikk Norris, Leclerc és Latifi már ma versenyezni fognak a virtuális Bakuban