Alonso kiforgatta Buttont, majd pepitában megismétlődött kettejük hatalmas csatája az All Stars „Indy 500”-on

Fernando Alonso is részt vett a The Race All Stars tripla koronát imitáló versenyén, a minibajnokság második fordulóját Indianapolisban tartották. Az káosszal tarkított első verseny után a fordított rajtrácsos versenyen megismétlődött kettejük nagy csatája.

Jenson Button and Fernando Alonso, McLaren on the grid.

Fotót készítette: McLaren F1 Team

Első futam

Az Indianapolis Speedwayen Juan Pablo Montoya rajtolhatott az élről, kevesebb, mint 1 tizeddel lett mögötte második Fernando Alonso. Mindkét pilóta a valóságban is a tripla koronára hajt, Alonsonak „csak” az Indy 500-at kell megnyernie, Montoyának pedig a Le Mans-i 24 órásat.

A negyedik helyről a The Race All Stars bajnokságának győztese, a korábbi Forma-1-es pilóta, Jenson Button rajtolhatott.

A rajt után Montoya jól kapta el a rajtot, és meg tudta őrizni a vezetést Alonso előtt, de nem tudott elhúzni, és hamarosan elképesztő 5-ös csata alakult ki az első helyért Montoya, Alonso, David Brabham, Button, és Solberg között.

Alonso a helyezkedésben hátraesett, és a verseny hevében kiforgatta Jenson Buttont, aki visszaesett az utolsó helyre. Montoya azonban alig pár körrel később összeütközött Solberggel, és nem tudta őket elkerülni Alonso sem, aki visszaesett a 7. helyre.

A vezetést Jack Brabham szerezte meg kényelmesen, ő azonban egy büntetést is magával hordozott, mert kiugrott a rajtnál. A mezőny jobban szétesett, az egyetlen csata az 5. helyért folyt Alonso, Karun Chandhok, és Darren Turner között.

A 21 körös futamot végül David Brabham nyerte, Juan Pablo Montoya előtt, a harmadik helyet Andy Priaulx szerezte meg, Michel Jourdain szerezte meg.

Az 5. helyért folytatott csatát Alonso az utolsó körben vesztette el, miután önhibájából megcsúszott. Az 5. Darren Turner lett Chandhok és Alonso előtt. Jenson Button az utolsó helyről a 8. helyre zárkózott fel.

Fordított rajtrácsos futam

Max Papis rajtolhatott az élről a fordított rajtrácsos futamon, mellőle Chandhok. A rajt után tisztán eljött a mezőny, Button és Alonso pedig megkezdték a menetelésüket a mezőny elejére, és a 3. körre már a 7. -8. helyen voltak.

Az élen hármas csata alakul ki Tom Coronel, Vitantonio Liuzzi, és Papis között. Alonso és Button hamar felzárkóztak, és a 9. körben elkezdték megelőzni az élmenőket, és a 10. körben már az Alonso Button páros vezette a versenyt, és megkezdődött az egy hónappal ezelőtti párharc megismétlése.

A hatalmas taktikai csatát végül Jenson Button nyerte. Az utolsó előtti kanyarban Alonso eldobta az autót egy kisebb hiba miatt, és végül csak a 4. helyen ért be. A második helyet a ralilegenda Peter Solberg szerezte meg, Max Papis végül bejött a 3. helyre, Juan Pablo Montoya csak a 12. lett.