Alonso egy remek időmérővel, és hatalmas borulással debütált a szimulátoros világban

Fernando Alonso felemás bemutatkozást tudhat maga mögött a virtuális világban, miután az időmérőn nagyon gyors volt, addig a két futamon nem tudott célba érni. Hamarosan újabb versenyek következhetnek számára.

Fernando Alonso, McLaren

Sam Bloxham / Motorsport Images

Eddig sem lehetett panasz a The Race legendás futamaira, amin igen nagy nevek álltak rajthoz. Pár héttel ezelőtt Sebastian Vettel, a négyszeres F1-es világbajnok vendégszereplése tette rá egy lapáttal a hangulatra, de sajnos azóta nem láthattuk ezeken a versenyeken.

Pár órával az aktuális szombati esemény előtt jött a következő nagy hír az esemény kapcsán, ugyanis Fernando Alonso megerősítette, pénteken megérkezett a szimulátora, és ott lesz az indulók között a két legendás versenyen.

Alonso sok új nézőt vonzhatott a legendák viadalára, aminek Jenson Button, a korábbi mclarenes csapattársa az egyik főszereplője. A brit a karanténidőszak alatt beleszeretett a szimulátorozásba, és úgy tűnik, a virtuális környezetben is esélyes a bajnoki címre.

2005 és 2006 bajnoka nem gyakorolhatott sokat, de ismerjük az éhségét, így nem volt kérdés, hogy mindent bele fog adni, akárcsak a karrierje során, miközben arról szólnak a hírek, hogy 2021-ben visszatér a Renault F1 Teammel.

Alonso Brabham-versenygépe is egy egyedi festést kapott az eseményre, akárcsak a mezőny többi tagja, vagy korábban Vettel autója. A pálya az eddigi legizgalmasabb választás volt, ami az átalakított, döntött kanyarokat is tartalmazó Zandvoort volt, mely a visszatérő Holland Nagydíjnak ad otthont az F1-ben.

Fotó készítője: Mark Sutton / Motorsport Images

Alonso a kevés tapasztalata ellenére a negyedik helyre kvalifikálta magát Salo, Button és Magnussen mögé, így minden esélye megvolt arra, hogy a dobogóért harcoljon az első futamon. Sajnos a rajtja nem sikerült túl jól, eltalálta a falat, és visszaesett a 7. helyre, és nem sokkal később egy igen nagy incidens részese volt, de a körülményekhez képest megúszta.

Magnussen, Salo, Button, Montoya és Liuzzi volt az első öt sorrendje, míg Alonso a 8. helyről várta a folytatást az első kört követően. A második körben már a 6. pozícióban üldözte Liuzzit, akivel a Forma-1-ből ismerhetik egymást.

Sokáig nem örülhettek Fernando rajongói, mert a 3. körben ismét elhagyta a pályát, és újra a 8. hely volt az övé. Nagyon agresszíven támadta a kanyarokat, nem kímélte a technikát és a gumikat sem. A verseny felénél Magnussen 3.2 másodperccel vezetett Salo előtt, akit Button követett szorosan, míg Montoya kissé teret veszített velük szemben.

A 11 körös verseny 7. körének elején Button átvette a második helyet, de már 4.2 másodpercre volt tőle Magnussen, és sokkal inkább Salóra kellett figyelnie, aki visszatámadott. Mindeközben Alonso újabb csatákban és csattanásokban vett részt. Ezzel minden esélye elszállt a jobb eredmény megszerzésére, és nem fejezte be a futamot.

Magnussen rendkívül magabiztosan, domináns módon húzta be a győzelmet az első versenyen. Esélyt sem adott a társaknak. Button lett a második, mögötte Montoyával és Salóval, aki végül lemaradt a dobogóról. Az ötödik helyet Liuzzi szerezte meg.

TOP-10: Magnussen, Button, Montoya, Salo, Liuzzi, Franchitti, Fernandez, Castroneves, Monteiro, Pirro.

A második verseny is izgalmasnak ígérkezett a fordított rajtráccsal. Az élről Pirro vághatott beki Papis, Kanaan és Fittipaldi előtt, majd jött Papis, Herta, Priaulx,, Jourdain, Castroneves és Turner. Montoya a 19., Alonso a 21., Salo a 22., Button a 23., Magnussen a 24. helyről indulhatott.

Montoya óriásit rajtolt, és pár másodperc után már a 9. helyen állt. Pirro tartott az első helyet Papis és Fittipaldi előtt, de Priaulx hamar megelőzte. Button a 11. helyre ugrott fel. A versenyzők ezúttal sem kímélték egymást, volt pár ütközés. Fittipaldi is részese volt ennek, és hátra is esett, amit többen kihasználtak.

Fotó készítője: Sutton Images

A 3. körben Montoya a 6., Button a 7. helyen haladt, addig Alonso nagyot borult a mezőny végén, és ismét kiesett. Egyik futamon sem ért célba. Monteiróval volt incidense. A 4. körben így nézett ki a TOP-10 sorrendje: Pirro, Priaulx, Turner, Solberg, Montoya, Button, Coronel, Papis, Magnussen, Fittipaldi.

Pirro igyekezett meglógni, ami sikerült is neki, mert a 6. körben már 7 másodperc fölött volt az előnye Priaulx előtt, akit Turner és Solberg próbált követni. Montoya és Button nagyon szorosan autóztak egymás mögött, harcolván a dobogóért. A kolumbiai és a brit is megelőzte Solberget, majd Montoya hibázott, és Button került a 4. helyre.

A 8. körben Montoya lépéselőnybe került, amikor Button és Solberg összeértek egymással, és a rali-világbajnok húzta a rövidebbet. Közvetlen előtte Juan-Pablo és Jenson ütötte ki majdnem egymást. Solberg egy körrel később még hátrébb került, de még pont a TOP-10-ben autózott Liuzzi és Fittipaldi mögött.

Pirro nagy előnnyel nyerte meg a második futamot Priaulx és Turner előtt, aki mögött Montoya és Button ért célba. Coronel, Salo, Liuzzi, Solberg és Fittipaldi volt még ott a TOP-10-ben.

A következő hétvége még izgalmasabb lesz, mert a versenyzők Indianapolisban fognak versenyezni, modern IndyCar-autókkal. Alonso is ott lesz a mezőnyben, és még sokan mások is a mai rajtrácsról. Az Amerikában versenyzett és Indy-500-as futamot is nyert versenyzők akár előnybe is kerülhetnek, így érdekes lesz látni, hogy az Európában edzett pilóták mire lesznek képesek ellenük.

Előző cikk ÉLŐBEN a legendák nagy versenye: ALONSO, Button, Solberg, Montoya, Fittipaldi... (19:00)