14 jún.
5 nap

A McLaren Norris online kilökéséről: Nem ezt várnád egy bajnoktól…

2020. máj. 3. 10:21

A McLaren vezérigazgatója, Zak Brown nem volt boldog azután, hogy az online IndyCar-futamon Lando Norrist direkt kilökte az élről Simon Pagenaud, a történtek pedig nagy visszhangot kaptak a közösségi médiában.

Tegnap a McLaren Forma-1-es versenyzője, Lando Norris is indult az IndyCar online, iRacingben rendezett futamán, amelyet meg is nyerhetett volna, ha nem löki ki őt direkt Simon Pagenaud, aki Amerikában már nagy sikereket ért el a valódi versenypályákon: 2016-ban bajnok lett az IndyCarban, 2019-ben pedig ő nyerte az Indy 500-at.

A közösségi médiában pedig nagy visszhangot kapott az eset, sokan kiakadtak Pagenaudra, amiért direkt elvette a győzelmet Norristól, az esetre pedig a McLaren vezérigazgatója, Zak Brown is reagált, aki a szóban forgó esetről készült videó alá ezt írta: „Nem ezt várnád egy bajnoktól”.

A másik vitás incidens az volt, amikor Santino Ferrucci nekiment az egyik riválisának az utolsó körben, az utolsó kanyarban. Ferruccinak a valódi versenyeken is voltak már vitás incidensei, ennek megfelelően Zak Brown ezt fűzte az esethez: „Nem vagyok meglepve…”.

Pagenaud közvetlenül a verseny után beszélt is Norrisszal az esetről, és ekkor azt mondta, hogy nem akarta kiütni őt, csak le akarta lassítani, a Red Bull pilótája, Max Verstappen pedig csak nevetett ezen.

Sokan nem tudják, de Ayrton Senna 1984-ben egy teljesen más kategóriában is rajthoz állt a Forma-1 mellett. Az akkor még fiatal brazil nem is akárkik mellett versenyezhetett az 1000 kilométeres futamon a Nürburgringen.

Nézd újra Vettel szimulátoros debütálását: teljes egészében a két futam