1996-ban jelent meg az első hivatalos Forma-1-es játék PlayStationre, a The Race pedig a videójában gyűjtött össze erről 30 tényt a játékról, ami messze nem volt tökéletes, de egy új korszak kezdetét jelentette.

Fotót készítette: Sutton Images

A „Formula 1” volt a legátfogóbb, hivatalos F1-es játék a 90-es évek közepén. A játék az 1995-ös szezont dolgozta fel, és a PlayStation 1-re volt elérhető. A The Race készített egy videót a játékról, amelyben 30 tényt gyűjtöttek össze.

1. A „Formula 1” volt az első hivatalos F1-es játék, ami megjelent PlayStationre
  2. A játék 1996 vége felé jelent meg, és az 1995-ös szezont dolgozta fel
  3. Ennek következtében a játék az év részletes rekreációja volt, amelyben bele voltak foglalva a versenyzői cserék és a rajtpozíciók az 1995-ös idényből
  4. Nigel Mansell két versenyen vett részt a játékban is a McLarennel
  5. Jan Magnussen pedig egy versenyre beugrott Ausztráliában
  6. A Simtek eltűnt Monaco után, ahogy a való életben is
  7. De ennek ellenére még versenyezni lehetett a Simtekkel a 25 autós rajtrácson
  8. Michael Schumacher a 16. helyről rajtolt Spában, ahonnan az 1995-ös idényben is rajtolt
  9. Mika Hakkinen adelaide-i ütközését is figyelembe vették, viszont a finn versenyzőt a rajtrács hátuljára tették a játékban
  10. Szerepelt a játékban a McLaren borzasztó középső szárny-designja

1. A szárny pedig még olyan pályákon is ott volt, ahol valójában nem ezzel a szárnymegoldással indultak
  2. A játékban szerepelt az akkoriban látványosnak számító TV-közvetítéshez hasonló grafika is
  3. A kommentátor pedig a legendás Murray Walker volt
  4. Az igazi TV-s érzés előidézésének céljából még TV-s kameranézetből is lehetett versenyezni