24H Dubai: Magyar kategóriagyőzelem, Kubica és Vergne kiesett

Sajnálatos módon Robert Kubica és a szintén ex-F1-es Jean-Eric Vergne sem tudott célba érni a 24 órás versenyen Dubaiban, miközben a Bovi Motorsport megnyerte a kategóriáját.

#29 Forch Racing powered by Olimp Porsche 991 GT3 R: Robert Lukas, Marcin Jedlinski, Wolf Henzler, Santiago Creel, Robert Kubica

Alexander Trienitz

#29 Forch Racing powered by Olimp Porsche 991 GT3 R: Robert Lukas, Robert Kubica
#29 Forch Racing powered by Olimp Porsche 991 GT3 R:  Robert Kubica

Lapunk a héten több alkalommal is beszámolhatott a 24 órás versenyről, melyet Dubaiban rendeztek meg. Az indulók között ott volt Kubica és Vergne is, mint korábbi F1-es versenyzők. A lengyel versenyző egy Porsche 911 GT3-R-rel, míg a francia pilóta egy Renault RS01 volánja mögött próbált helyt állni.

Kubica egy ideig nagyon jól állt, hiszen a bokszkiállásakor a második pozícióban volt. Végül Robert és Jean-Eric is kiesett a kora esti órákban egy mechanikai probléma miatt.

A versenyt a Porsche WEC sztárja, Brendon Hartley nyerte meg. Ráadásul ez volt az első 24 órás futama a karrierjében. A Herberth Motorsport könnyed győzelmet szerzett. A második helyen a Manthey Racing ért célba, szintén egy Porsche 911 GTR-R versenygéppel.

A dobogó harmadik fokát pedig a Black Falcon csapat húzta be egy Mercedes-AMG GT3-mal.

Magyar vonatkozása is volt a versenynek, hiszen a Bovi Motorsport is rajthoz állt az SP2 kategóriában, amit meg is nyertek. A gárda 526 kört teljesített, míg a második helyezett Reiter Engineering 524 kört abszolvált.

A harmadik helyre a VDS Racing Adventures ért oda 518 körrel a neve mellett. Ebben a kategóriában összesen hat induló volt.

Ezúton is gratulálunk Bódis Kálmánnak, aki magyar indulóként nyerni tudott a Bovi Motorsporttal.

Előző cikk 24H Dubai: Kubica neve az autón, magyar csapat a mezőnyben
Következő cikk Matt Damon és Christian Bale a Ford és a Ferrari rivalizálását bemutató filmben