24H Dubaj: Kategória-pole-ban magyar kocsi, Kubicáék a 10. helyen

A Bovi Motorsport a legjobb időt érte el az SP2-es kategóriában, míg Robert Kubcia és csapattársai a 10. helyre hozták be a GT3-as Porschét az A6-Pro géposztályban.

Az A6-Próban a Al Qubaisi-Bleekemolen-Assenheimer-Metzger négyes szerezte meg a pole-t 1:57.705-ös idővel a Mercedes-AMG GT3-as kocsiban. A Förch Racinggel induló Kubicáék egy másodpercen belül végeztek, köszönhetően 1:58.663-as idejüknek, ezzel a 10. pozíciót csípték el.

Kubica elmondta, nem volt optimális az időmérőjük, ugyanis némi forgalom volt a pályán, és részben a kocsi egyensúlya sem volt tökéletes. Azt is hozzátette, három jó köre volt, mindegyikben előznie kellett. A GT3 R-rel versenyző Kubica úgy véli, 3-4 tizeddel gyorsabbak is lehetnek, ha minden rendben van.

Az SP2-es osztályban a Bovi Motorsport által futtatott Silver Sting szerezte meg a pole-t: Van Lagen érte el a 2:04.571-es időt. A 207-es kocsin Wolfgang Kaufmann/Kálmán Bódis/Jaap van Lagen/Heino Bo Fredriksen négyes osztozik a hétvégén Dubajban. Van Lagen több mint 1 másodpercet adott a második helyezettnek. Az SP2-es csoportban hat nevező található.

Holnap még egy egyórás bemelegítés fogja megelőzni a 24 órás futamot, ami helyi idő szerint 14 órakor rajtol el.