Wittmann nyerte a szenzációs norisringi második futamot a BMW-vel

Marco Wittmann nyerte meg a második futamot a DTM aktuális versenyhétvégéjén a Norisringen a BMW-vel. Mortara újra dobogóra állhatott, míg a pole-ból indult Juncadella harmadik lett.

Timo Glock, BMW Team RMG, BMW M4 DTM

A második verseny totális Mercedes-dominanciával vehette kezdetét a Norisringen, hiszen az első öt pozícióban csak a gyártó autói álltak. Az élről Juncadella kezdhette meg a futamot, közvetlen Paffett és Auer előtt, majd jött Di Resta, valamint Mortara, az első futam győztese. A hatodik helyen pedig a legjobb BMW-versenyzőt találhattuk Spengler személyében.

A Forma-1-ből is ismert Wehrlein a Mercedesszel csak a rajtrács legvégéről indult egy rosszul sikerült kvalifikációt követően. A hátránya közel 0,7 másodperc volt. Az Audik pedig ezúttal sem szerepeltek túl jól: Müller 11., Green 12., Rast 13., Rockenfeller 15., Frjins 16., Duval 17.

Az 55 perces futam a vártnak megfelelően igen izgalmasan kezdődött a szűk visszafordítóval. A mezőny azonban ezúttal megúszta a nagyobb csattanásokat a legelején és Juncadella meg tudta tartani az első helyét, közvetlen Auer és Paffett előtt. Az első kör végén Di Resta volt a negyedik, míg Wittmann az ötödik a BMW-vel.

Mortara, Eriksson, Müller, Rockenfeller és Green azonnal teljesítette a kötelező kerékcserét, körhátrány nélkül, ami nagyon fontos volt a rövid pályán. Egy körrel később Glock is abszolválta a cserét a BMW-vel. Di Resta volt a következő, aki kiállt a friss tappancsokért. A skót a 6. körben cserélt.

A 11. körben az élmezőnyből Paffett ment ki a kötelező cserére. A stáb összességében lassú munkát végzett: 8.5 másodperc alatt cserélték le a négy kereket a Mercedesen. Röviddel ezután Wittmann hajtott be a bokszba ugyanezzel a céllal. A bajorok sokkal gyorsabbak voltak, akiknek csak valamivel több, mint 6 másodpercre volt szükségük. Ekkor Juncadella Auer és Spengler, valamint Farfus előtt vezette a versenyt.

Spengler és Farfus a 15. körben cserélt. Ekkor még hét versenyző tartozott egy kötelező kiállással, beleértve a Juncadella-Auer-Rast triót is. Miközben a 18. körben Juncadella is cserélt az élről, Wehrlein, Juncadella, Wittmann, Mortara, valamint Spengler ádáz és rendkívül látványos csatát vívott egymással. A 19. körben Auer ment ki a cserére a Mercedesével. Ekkor Wehrlein, Duval, Frijns és Rast tartozott már csak ezzel.

A 22. körben Wittmann és Juncadella csapott össze egymással, szorosan mögöttük Auerrel, Mortarával és a többiekkel. Még az Audi sem volt messze tőlük… Gyakorlatilag minden másodperc nagyon izgalmas volt. A 26. körben Paffett találta el Glockkot, aki azonban úton tudta tartani a BMW-t a többiek előtt. Gary nem adta fel és folytatta a kemény támadásokat a sárga versenygép ellen. A 29. körben Rast, Frijns, Wehrlein és Duval még mindig nem volt kint, így ők voltak az élmezőny, ideiglenesen.

Duval a 33. körben cserélt, amivel rögtön ki is szállt a dobogóért folytatott harcból. A 15. helyre állt vissza az Audi versenyzője. Ezután Rast következett a másik Audival, akinek gondjai voltak a bal hátsó cseréjével. Ezzel totálisan elúszott számára a verseny. A 37. körben Paffett bement Glock mellé, de hibázott, így többen is megelőzték. Ezt megelőzően hosszú körökön át centikre voltak egymástól Glockkal. Gary nem egyszer üvöltözött a rádión keresztül, hogy a német a falhoz szorítja őt… Őrületes volt a kettejük párbaja.

Wehrlein a 40. körig húzta a cseréjét. Az ex-F1-es versenyző kerekeit 7.6 másodperc alatt cserélték le. A remek felzárkózást mutatott DTM-bajnok után Frijns is behajtott a bokszba, utolsóként. A nyolcadik helyen csatlakozott a versenytársaihoz, közvetlen Wehrlein előtt.

Az utolsó 15 perc már nem hozott túl sok izgalmat, leszámítva, hogy a riválisok az élmezőnyben újra közel tudtak egymáshoz kerülni. Duval kapott még egy áthajtásos büntetést, amiért kilökte Farfust. A verseny végül Wittmann győzelmével ért véget, aki ezzel nagyon fontos pontokat szerzett a bajnokságban. A második helyen Mortara ért célba, míg a dobogó harmadik fokára Juncadella állhatott fel. A Mercedes versenyzője így nem tudta győzelemre váltani a rajtelsőségét.

A legjobb ötben végzett még Spengler és Auer, majd jön Di Resta, Müller, Frijns, Wehrlein és Glock. Timo nem lehet túl elégedett, miután messze volt a jobb pontszerző helyektől, ami nem jött jól számára a bajnoki harcban.

Wittmann 0,4 másodperccel ért célba Mortara előtt, míg Juncadella 0,8 másodpercre volt tőle. Nem mellesleg ez egy hazai győzelem volt a BMW versenyzője számára.

Előző cikk Norisring DTM: Mortara nyert, az Audi továbbra is szenved
Következő cikk Tarolt a Mercedes Zandvoortban - Paffett nyerte a DTM szombati futamát