Teljes egészében a DTM versenye a Nürburgringről

A következő összeállításban többek között teljes egészében is megnézhetitek a Német Túrauató Bajnokság (DTM) első versenyét a Nürburgringről.

Marco Wittmann, BMW Team RMG, BMW M4 DTM

Fotót készítette: James Gasperotti / Motorsport Images

Ezen a hétvégén a Nürburgringen vendégeskedik a DTM mezőnye. A hu.motorsport.com korábban már beszámolhatott az első futam végeredményéről, mely alakított egy kicsit a bajnoki tabellán.

Az élen Paffett áll 194 ponttal. A brit, aki harmadik lett szombaton, Di Restát előzi meg. A skót nem volt szerencsés a 18. helyével, ám ez a 186 pont még mindig elegendő ahhoz, hogy támadni tudja a honfitársát. Mortara a tabella harmadik helyén nem tudta kihasználni Di Resta gyengébb futamát, miután az első versenyen 13. lett.

Az első ötben találjuk még Wittmannt (122 pont) és Rastot (121) pont. A BMW DTM-bajnoka a negyedik pozícióban egy 5. hellyel iratkozott fel a listára tegnap, míg Rast nyerni tudott. Ezzel Timo Glock (119 pont) előtt van, akinek gyakorlatilag már nincs igazi esélye a címre, noha korábban az egyik favorit volt.

Teljes egészében a DTM első versenye a Nürburgringről

Összefoglaló videón az első futam

Előző cikk Mick Schumacher pályára gurulása a Mercedes DTM versenygépével (videó)