Teljes egészében a DTM őrült villanyfényes versenye Misanóból

A Német Túraautó Bajnokság (DTM) teljesítette az első éjszakai versenyét Misanóban, ahol a Mercedes versenyzője lehetett a legboldogabb.

Checkered flag for Paul Di Resta, Mercedes-AMG Team HWA, Mercedes-AMG C63 DTM

Fotót készítette: James Gasperotti / Motorsport Images

Mint ismeretes, ezen a hétvégén éjszakai körülmények között versenyeznek a DTM pilótái. A vendégpilóta Alex Zanardi, akit már mindenki jól ismerhet. Az amputált lábú veterán pilóta a BMW volánja mögött kapott lehetőséget. Zanardi volt az utolsó célba érő a 13. helyen. Az olasz 1 perc 14 másodperccel később ért célba a győzteshez képest.

Az első villanyfényes verseny egy őrült eseményt hozott, melynek a végén Paul di Resta lett a befutó az Audit kormányzó Robin Frijns és Edoardo Mortara előtt, aki pedig egy Mercedes-AMG C63 DTM-et vezetett. A legjobb ötben zárt még Loic Duval (Audi) és Nico Müller (Audi).

Ez végre egy olyan futam volt az Audi számára, amit sikerként könyvelhet el a márka, míg a BMW nem lehet túl boldog. Timo Glock volt a legjobb a bajorok közül. Az ex-F1-es versenyző hetedikként ért célba, a szintén a Forma-1-et is megjárt Pascal Wehrlein mögött.

Di Resta, aki 1,9 másodperccel száguldott be a célba Frijns előtt, természetesen nagyon boldog volt. Ezek ismét fontos bajnoki pontok voltak számára. Jelenleg csak 1 egység a hátránya a bajnokság második helyén a listavezető Gary Paffett mögött, aki kiesett.

118 ponttal Mortara a harmadik, de ő még mindig elég távol van a két brittől, akárcsak Marco Wittmann a 112 pontjával. A DTM-bajnok csak 9. lett Misanóban.

Teljes egészében az őrült éjszakai futam

Összefoglaló videó az első versenyről

Képek a villanyfényes helyszínről

Joel Eriksson, BMW Team RBM, BMW M4 DTM
Jamie Green, Audi Sport Team Rosberg and Joel Eriksson, BMW Team RBM are signing the banner for Robert Wickens
Marco Wittmann, BMW Team RMG sign the banner for Robert Wickens
Alex Zanardi, BMW Team RMR sign the banner for Robert Wickens
Timo Glock, BMW Team RMG, BMW M4 DTM
Alex Zanardi, BMW Team RMR
Pascal Wehrlein, Mercedes-AMG Team HWA, Mercedes-AMG C63 DTM
Edoardo Mortara, Mercedes-AMG Team HWA, Lucas Auer, Mercedes-AMG Team HWA, Gary Paffett, Mercedes-AMG Team HWA, Paul Di Resta, Mercedes-AMG Team HWA and Daniel Juncadella, Mercedes-AMG Team HWA with the banner for Robert Wickens