Paffett nyerte a második versenyt a Lausitzringen, Wehrlein a dobogón

Gary Paffett nyerte a Mercedesszel a hétvége második futamát, közvetlen Marcot Wittmann (BMW) és Pascal Wehrlein (Mercedes) előtt.

Bruno Spengler, BMW Team RBM, BMW M4 DTM

A második időmérő edzés rendkívül szorosra sikeredett. Eng a BMW M4 DTM volánja mögött egészen minimális különbséggel (0.026) szerezte meg a pole-t Wehrlein előtt.

A harmadik helyen Paffett a másik Mercedes-AMG C63 DTM-mel ugyancsak nagyon közel volt. Wittmann, aki a negyedik kockára állhatott fel, kicsivel több, mint 0,1 másodpercet kapott, majd jött Rockenfeller a legjobb Audi-versenyzőként. Igaz, a hozzá legközelebb lévő Audi Müllerrel csak a 13. rajthelyet szerezte meg Frijns előtt.

A nagyobb nevek közül Auer (8.) Glock (10.), Spengler (11.) és Di Resta (15.) volt még hátrébb, akikre így egy hajtósabb verseny várt. A nagy hiányzó pedig a tegnap óriásit bukó Rast volt, aki ugyan nem szenvedett súlyos sérüléseket, bent kellett maradnia egy éjszakát a kórházban, és nem kapott engedélyt a startra. A rajtácson csak interjút adott, várván a következő versenyhétvégét, ami a Hungaroringen lesz.

A mezőny egészen simám jött el a startnál az 55 percesre tervezett futamon. Eng megtartotta az első helyét Wehrlein előtt, majd jött Paffett, Wittmann és Rockenfeller. Elsőként Green teljesítette a kötelező kiállást, rögtön a futam legelején.

Egy körrel később, miközben Wehrlein megpróbálta beszúrni az autóját Eng elé az első kanyarban, kiszorult, és ezt Paffett remekül használta ki. Ekkor már a 2-es rajtszámú Mercedes volt a BMW mögött. Röviddel ezután Eng visszaesett a harmadik helyre a vezető Paffett és Wehrlein mögé.

46 perccel a leintés előtt Wittmann is elment a márkatársa mellett. Ezzel a 25-ös BMW már csak a 4. helyen állt, míg Glock a 7-en Mortara mögött, aki ezután egy igen komoly és meredek előzést mutatott be, felugorván az 5. helyre. A manőver az első kanyarban volt, egy rendkívül mély fékezés végén.  A versenybíróság úgy döntött, hogy nem bünteti meg Mortarát, de megkérte arra, hogy adja vissza a helyét Erikssonnak. A bírák nem látták szabályosnak az előzést, emiatt volt szükség a helycserére.

40 perccel a vége előtt Di Resta, Müller, Farfus, Rockenfeller és Green ment ki az új gumikért.

37 perc mutatott az óra, amikor Auer szenzációsat előzött, teljesen szabályosan. Két autó mellett is elment az első kanyarban, maga mögé utasítván Glockot és Erikssont a 6. helyért. Még ebben a körben érkezett a bokszba az élről Paffett. A csere 8.1 másodpercig tartott.

A versenybíróság nem elégedett meg ennyivel, és Mortarát újra arra utasította, hogy álljon be Eriksson mögé. Ezzel a 4. helyet kellett feladnia, és visszaállnia középmezőnybe. Abban a körben Mortara és Juncadella cserélt abroncsot. Wehrlein volt a következő, aki kiállt a bokszba, és kereket cseréltetett a Mercedesen. A csapat 8.8 másodperc alatt végzett. A gyártó juniorja és DTM-bajnoka Paffett mögé állt vissza.

Wehrlein után Wittmann, Eng, valamint Eriksson is abszolválta a kiállását. Glock pedig csak ezután érkezett a sárga BMW-vel. A cseréje igen gyors volt, 7.3 másodpercig tartott. Rockenfeller mögé tért vissza a pályára. Ekkor Auer, Duval és Spengler még nem volt kint, ők hárman voltak a legjobb helyeken, persze csak ideiglenesen.

Miután Duval utolsóként, igencsak elhúzva a kiállását, teljesítette a kerékcserét, Paffett visszavette a vezetést Wittmann, Wehrlein, Eng és Di Resta előtt. Ekkor Glock csak a 9. volt, közvetlen Rockenfeller mögött. 15 perc volt hátra a leintésig, amikor Glock Eng mellett is elment. Ezzel a 6. helyre kapaszkodott fel Green mögé.

A versenyt végül Paffett nyerte meg a Mercedesszel a bmw-s Wittmann előtt. A bajorok nem voltak túl messze, ám a rivális szépen tartotta magát. A dobogó harmadik fokára az idén a DTM-be visszatért Wehrlein ért oda.  A TOP-3 után a legjobb helyet Di Resta érte el, aki ezzel Glockot, Greent, Enget, Rockenfellert, Eriksson, valamint Frijnst is maga mögé utasította a legjobb tízben.