Mortara nyert Hockenheimben, de Wittmann az idei DTM-bajnok!

Edoardo Mortara mindent megtett, ami tőle telt, futamgyőzelemmel zárta a 18. és egyben utolsó versenyt a DTM-ben, de Marco Wittmann szerezte meg a címet. A Team RMG versenyzője a második címét zsebelte be a 2014-es elsőséget követően.

Marco Wittmann, BMW Team RMG, BMW M4 DTM

Alexander Trienitz

Title contender Marco Wittmann, BMW Team RMG and Edoardo Mortara, Audi Sport Team Abt Sportsline
Press Conference, Gary Paffett, Mercedes-AMG Team ART, Mercedes-AMG C63 DTM; Marco Wittmann, BMW Team RMG, BMW M4 DTM; Edoardo Mortara, Audi Sport Team Abt Sportsline, Audi RS 5 DTM
Edoardo Mortara, Audi Sport Team Abt Sportsline, Audi RS 5 DTM
Podium: third place Edoardo Mortara, Audi Sport Team Abt Sportsline, Audi RS 5 DTM
Edoardo Mortara, Audi Sport Team Abt Sportsline, Audi RS 5 DTM; Rene Rast, Audi Sport Team Phoenix, Audi RS 5 DTM
Edoardo Mortara, Audi Sport Team Abt Sportsline, Audi RS 5 DTM, Miguel Molina, Audi Sport Team Abt Sportsline, Audi RS 5 DTM, Gary Paffett, Mercedes-AMG Team ART, Mercedes-AMG C63 DTM
Podium: Marco Wittmann, BMW Team RMG, BMW M4 DTM

Wittmann az ötödik, bajnoki riválisa a hatodik helyről kezdte az utolsó futamot, ami a 17 pont előnyben lévő bmw-s számára volt kedvező. Wittmann 194, Mortara 177 ponttal rendelkezett az utolsó menet előtt, tehát az Audi-val induló olasznak mindent bele kellett adnia, nem volt veszítenivalója, és minimum a második helyen kell végeznie akkor is, ha Wittmann valamilyen oknál fogva nem szerez pontot.

A pole-ból utolsó DTM-versenyén rajthoz álló da Costa vágott neki a versenynek, Paffett a második helyet szerezte meg az időmérőn. A helyszínen volt a regnáló bajnok, Wehrlein is, elmondta, Mortarának szorít, vele remekül kijön, „de kemény dolga lesz” az Audi versenyzőjének. Mortara négyszer nyert a szezonban az utolsó előtti futammal bezárólag, Wittmann háromszor, de a második címére hajtó német kiegyensúlyozottabb volt, gyakrabban állt dobogón.

Da Costa fogta az első helyet, Paffett követte őt, Wittmann feljött a harmadik helyre, Mortara pedig ötödikként fejezte be az első kört. A második körben megelőzte Blomqvistet, Wittmann mögé lépett előre a negyedik helyre, követte riválisát. Izgalmasan kezdődött a verseny, da Costa és Paffett az élen vívott, Wittmann utolérte őket, Mortarát pedig Blomqvist zavarta és támadta.

Az indulatok kezdtek elszabadulni: Mortara kiabált a rádióban, amiért Blomqvist megpöckölte, da Costa pedig kiforgott a kavicságyba, összeütközött Paffett-tel. A sorrend Paffett, Wittmann, Mortara volt az élen. Az ötödik körben érkezett a döntés, Paffett áthajtásos büntetést kapott az ütközés miatt, amit ő váltott ki da Costával. Ezzel Wittmann kapta az első helyet, Mortara a második pozícióban.

A hatodik körben „helycsere” történt, Mortara megelőzte Wittmannt, aki nem nagyon erősködött, így tökéletesen állt a pontok tekintetében. Mortara azért is volt „reménytelen” helyzetben, mert a márkatársai nem tudtak segíteni neki, top tízen kívül voltak. (Ha Mortara nyer, akkor az első ötben kellett lennie Wittmann-nak a címhez.)

Wittmann a 12. körben jelezte, nem elégedett a kocsival, nincs rendben az M4 DTM egyensúlya, le is szakadt Mortaráról, DRS-en kívülre esett. A 13. körben megkezdődtek a kerékcserék, Green és Vietoris látogatott ki a boxba.

A 23. körben értesítették az élmenőket, hogy kerékcsere lesz, a két bajnokaspiráns egyszerre jött ki a szerelőikhez, és Wittmann csak a hetedik helyen tért vissza a pályára, ketten voltak előtte olyanok, akik nem jöttek még ki cserére. Mortara az élen haladt továbbra is, Wittmann-nak csak egy „segédje” volt a bolyban, Blomqvist, aki az ötödik pozícióban körözött. Wittmann támadta di Restát, hiába szólt neki a csapat, hogy az ötödik helyen lesz, amint letudják a kötelező cseréket. A második rádiózás után kicsit visszavett, beállt di Resta mögé.

A 28. körben Müller is kiállt cserélni, Wittmann ezzel az ötödik helyen tartózkodott, ami még elég címhez. Mortara továbbra is az élen haladt, nem tehetett semmit azon kívül, hogy behozza a kocsit, nyer, és „várja a fejleményeket”, azaz Wittmann eredményét, aki a negyedik helyen autózott 10 perccel és 1 körrel a vége előtt.

Mortara nyert - idén tehát öt győzelmet szerzett -, Vietoris és di Resta állhatott fel a dobogóra Hockenheimben. Wittmann egy negyedik hellyel biztosította be a második címét a sorozatban.

A csapatbajnokságot és a márkacímet is az Audi hódította el 2016-ban, de egyéniben a BMW diadalmaskodott Wittmann révén.

Előző cikk Az Audi DTM-főnöke Hamiltonnak szurkol, "még ha nem is a legegyszerűbb vele kijönni"
Következő cikk Wittmann: Mortara oroszlánként harcolt