Mick Schumacher DTM-autót fog vezetni

2018. szept. 6. 10:35

Pénteken újabb kategóriában próbálhatja ki magát a hétszeres világbajnok fia, ugyanis Mick a Nürburgringen fogja terelgetni a Mercedes-AMG Race-Taxit. Maga az ITR elnöke, Gerhard Berger ajánlotta fel a lehetőséget ifjabb Schumachernek.

Ez lesz az első alkalom a 19 éves versenyző számára, hogy egy túraautóval körözzön versenypályán, mindezt a Mercedes gépével, ami kétszemélyes, tehát örömautóztatásra alkalmazzák.

Schumacher idén az FIA F3 európai bajnokságában indul, összetettben a negyedik helyet foglalja el. Az utóbbi három forduló során - Spa-Francorchamps, Silverstone és Misano – minden alkalommal bezsebelt egy-egy győzelmet. A bajnokság a Nürburgringen is megfordul ezen a hétvégén a DTM betétfutamaként, ahol a 22-24. versenyeket rendezik majd.

Az F3 mellett az Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup és az FHR (Fahrergemeinschaft historischer Rennsport e.V. – Driving Association Historic Motor Racing) fogja még szórakoztatni a közönséget a DTM nürburgringi hétvégéjén.

Következő DTM cikk
Auer: olyan sok pontot lehet szerezni a DTM-ben, hogy fejfájást okozhat

Rast nyerte a nürburgringi DTM versenyt, Paffett átvette a vezetést a pontversenyben