DTM: Wittmann nyert és felzárkózott a második helyre összetettben

Óriási különbségek alakultak ki a második zandvoorti DTM-futamon az első két helyezett, Wittmann és Rockenfeller mögött a harmadik 17, a negyedik 59 másodperc hátránnyal ért célba.

Marco Wittmann, BMW Team RMG, BMW M4 DTM

A vasárnapi napon a BMW-k voltak a mezőny legkönnyebb autói, így nem meglepő módon a bajor márka kisajátította az első három helyet az időmérőn. Ebből először Maxime Martin vált ki, aki rettenetesen rajtolt. A pole-ból induló Augusto Farfus is visszaesett, ugyanis elment mellette Marco Wittmann, és kis híja volt, hogy Jamie Green is megelőzze.

Green számára ez volt a csúcs, ugyanis egy alkalommal leszaladt a pályáról, miközben Farfust próbálta megelőzni, így pedig Rockenfeller máris maga mögé utasította. Rocky ezt követően gyorsan a második helyen találta magát, miután Farfus gyorsan kiment a bokszba. A mezőny legnagyobb része követte Farfust, az élen Wittmann viszont egészen a tizenkettedik körig halogatta kötelező kiállását, viszont ez egyáltalán nem volt probléma számára, ugyanis kiváló tempóra volt képes. Rockenfeller egy körrel később követte őt.

A kiállások után a három másodperces hátrányban lévő Rockenfeller elkezdett felzárkózni Wittmann mögé, Wittmann szerencsétlenségére pedig ráadásul még ott volt előtte a kerékcseréjével a 26. körig váró Duval. Bár Rocky utolérte a bajnoki címvédőt, megelőzni már nem tudta, így nyolc tizeddel mögötte futott be a második helyen. A harmadik helyen annak ellenére Duval végzett, hogy ennyire későre hagyta kerékcseréjét - a kiállás után pontosan Ekström elé jött vissza, majd 4 másodperccel gyorsabb köreinek köszönhetően faképnél is hagyta a svédet.

Ez volt a francia versenyző első dobogója idén, sőt, az első pontszerzése is 12 futam alatt. Ekström végül 40 másodperces hátrányt szedett össze Duvallal szemben, de így is meg tudta tartani negyedik helyét, köszönhetően Nico Müllernek, aki beállt a bajnoki címre hajtó svéd mögé. Gary Paffett Mercedesében ezt nevetségesnek tartotta, viszont ennek ellenére meg kellett elégednie a hatodik hellyel.

A nagy felzárkózást bemutató Maxime Martin hetedik lett, maga mögött tartva Timo Glockot és a szép lassan visszacsúszó Farfust. A futam előtt még vezető René Rast rettenetesen rajtolt, de még ennek és egy késői kiállás ellenére is esélye lehetett volna a dobogóra, azonban a hideg gumikon megcsúszott és összeütközött Maro Engellel, majd kiesett.

Ami a bajnoki tabellát illeti, Ekström 125 ponttal visszaállt az élre, mögötte viszont már nem Rastot, hanem Wittmannt találjuk 118 ponttal, Rast már csak a harmadik 114-gyel.