Rast drámai futamon nyert, az utolsó versenyre hárman harcban maradtak a DTM bajnoki címéért!

Rene Rast fantasztikus formában van, a hockenheimi első futamon Frijns és Glock előtt győzött, a szezon utolsó futama előtt pedig 15 ponton belül van az első három helyezett.

René Rast, Audi Sport Team Rosberg, Audi RS 5 DTM

Alexander Trienitz

A DTM hockenheimi első futamán Lucas Auer rajtolhatott a pole-ból, őt Paffett, Rast, Farfus, Müller és Di Resta követte a rajtrácson.

A futam előtt Paffett 2 pontra volt Di Restától, a fantasztikus formában lévő Rene Rast pedig 30 pontos hátrányban volt. Ezzel biztos volt, hogy ezen a versenyen még nem fog eldőlni a bajnoki cím sorsa, mivel a következő futamon még 28 pontot lehet szerezni.

A rajtnál Auer maradt az élen, de még az első körben átadta a vezetést Paffettnek, majd Farfus, Rast és Di Resta következett, tehát Paffett kilátásai nagyon jók voltak. A mezőny együtt maradt, csak Paffett épített ki kisebb előnyt.

Rast a negyedik körben egy bátor manőverrel beugrott Farfus mellé, és sikerült is megelőznie a brazil versenyzőt, ezzel feljött a harmadik helyre.

Egy körrel később Rene Rast Lucas Auert is megelőzte, és üldözőbe vette Paffettet.

A hatodik körben Di Resta lefutott a pályáról, amivel több pozíciót is vesztett, a hetedik helyre esett vissza.

Lucas Auer a hetedik körben technikai hiba miatt feladta a versenyt.

Robin Frijnst megbüntették, amiért leszorított egy másik versenyzőt a pályáról, ezért hiába állt a harmadik helyen, vissza kellett adnia a pozícióját Di Restának, így a holland a hatodik helyre esett vissza.

Paul di Resta a 11. körben megelőzte Farfust, és feljött a negyedik helyre, az állás így Paffett, Rast, Glock, Di Resta, Farfus, Frijns volt. Nem sokáig maradt így az állás, hiszen Frijns is megelőzte Farfust.

Rast már a 14. körben kijött a kötelező bokszkiállására, a többi élmenő egyelőre kint maradtak. Egy körrel később Paffett is bejött, és sikerült Rast előtt maradnia, de nem voltak messze egymástól.

Ezután Di Resta is belátogatott a bokszba, de bőven kettejük mögé érkezett vissza. Viszont Paffett hibázott, így Rast el tudott menni Paffett mellett, hiába nem adta magát könnyen a brit, Rast tudott elöl maradni.

Kicsit hátrébb Di Resta, Nico Müller és Timo Glock vívott óriási hármas küzdelmet, végül Di Resta, Glock, Müller lett hármuk sorrendje. De Duval meg tudta előzni Di Restát a bokszkiállásokat követően, így kicsit romlott a helyzete a szezonzáró előtt.

A 22. körben Paffett nagyon megérkezett Rastre, még kicsit meg is pöccintette az Audit. Egy körrel később újra összeértek, de a parázs csatában Paffett ezúttal sikerrel járt, átvette a vezetést.

A 24. körben ismét egymásra talált a páratlan páros, ismét összeértek, és ismét Rast került az élre.

Ezt követően érdekes jelenetnek lehettünk szemtanúi, Farfus ajtaja valósággal leszakadt, bejött a safety car. Az élmezőny állása Rast, Paffett, Juncadella, Glock, Duval, Di Resta volt.

Az újraindításnál Rast és Paffett elöl maradt, Glocknak sikerült feljönnie a harmadik helyre és Duval is megelőzte Juncadellát, eközben Wittmann kiesett.

Rast elnyúlt az élen, Paffettnek pedig Glock ellen kellett védekeznie, a német ex-F1-es pedig meg is tudta előzni Paffettet.

Frijns is eszeveszett tempóval zárkózott fel, és már ott volt Gary Paffett nyakán, tehát minden Rene Rast kezére játszott. Glock védekezéskor Paffett útjában volt, így Frijns feljött a harmadik helyre. Frijns lendülete megmaradt, Glock sem tudta visszatartani, már a második helyen volt a német.

Di Resta a hatodik helyet sem tudta tartani, visszaesett a nyolcadik helyre.