Hiába nyert ismét Rast, Paffett a DTM 2018-as bajnoka!

Az utolsó futamig hárman is versenyben voltak a bajnoki címért, és hiába nyerte meg Rene Rast az utolsó 6 futamot, Gary Paffett a harmadik helyével megnyerte a bajnokságot.

Gary Paffett, Mercedes-AMG Team HWA

Alexander Trienitz

Vasárnap elérkezett a DTM 2018-as szezonja az utolsó futamához. Még három pilóta volt harcban a bajnoki címért folyó versenyben, Gary Paffett, Paul Di Resta és Rene Rast. Paffett vezetett a futam előtt, Di Resta hátránya 7, míg Rast hátránya 14 pont volt, de Rast óriási formában érkezett a futamra, az utolsó 5 versenyt ő tudta megnyerni.

A hockenheimi második futamon Wittmann indulhatott a pole-ból, majd Rast és Paffett következett a rajtrácson, míg Di Resta csak a 11. helyre kvalifikálta magát, így hármuk közül ő volt a legkilátástalanabb helyzetben.

Rast remekül rajtolt és rögtön átvette a vezetést Wittmanntól. Paffett is agresszívan támadta Wittmannt, de nem tudta megelőzni őt. Di Resta is jól rajtolt, az első kör végén már a 8. helyen haladt.

Viszont a második körben jött az üzenet, hogy Di Restának vissza kell adnia Eng pozícióját, így a skót visszaesett a 10. helyre.

A top-3 más ligában játszott, nagyon elnyúltak a mezőny többi részétől, de egymáshoz közel maradtak. A jelenlegi állás pedig Paffettnek kedvezett, aki 4 ponttal nyert volna, ha így értek volna célba.

Di Resta már a hetedik körben kiállt a bokszba, hogy az üres térben pár versenyző elé vágjon.

A tizedik kör környékén már kicsit megnőttek a távolságok a top-3 pilótái között is, egyikük sem volt előzési távolságban.

Frijns nagyon keményen védekezett Timo Glock ellen, a pályáról is lefutott, de Glock előtt tudott maradni.

Paffett jött ki először a bokszba a top-3-ból, majd 2 körrel később Rast is érkezett, aki Paffett elé tudott visszajönni a pályára. Wittmann továbbra is kint maradt.

Wittmann 4 körrel Rast után állt ki a bokszba, de a stratégiája nem vált be, Paffett elé tudott kerülni, ezzel nagyon közel került a bajnoki címhez.

Viszont a brit nem nyugodhatott meg, mivel Wittmann folyamatosan közeledett hozzá, sőt, meg is előzte őt. Paffett valószínűleg azért nem keménykedett, mert jelentős előnye volt a negyedik helyezettel szemben, így nem forgott veszélyben a bajnoki címe.