DTM: Rast nyert vasárnap, elszálltak Auer bajnoki reményei

René Rast nyerte a meglehetősen turbulens befutóval végződő vasárnapi futamot Spielbergben. Lucas Auer bajnoki esélyei egy kiesést követően elszálltak a hazai pályáján.

Podium: Race winner René Rast, Audi Sport Team Rosberg, Audi RS 5 DTM

A rajtsorrend Green-Rast-Wittmann mintát mutatott a vasárnapi futamon, a tabella élén álló Ekström a nyolcadik helyről kezdett Spielbergben. A bajnokságban harmadik pozíciót őrző Auer csak a 18., azaz az utolsó kockából veselkedett neki a második hazai futamnak.

A kezdést követően maradt a sorrend az élen, Green, Rast, Wittmann, Rockenfeller sorrendben indult meg a menet az 55 perc plusz egy körös futamra. Wittmann rádión jelentette, szerinte Green nem megfelelően állt fel a rajtkockába – ekkor még nem lehetett tudni, lesz-e következménye a kétszeres bajnok észrevételnek. Ekström és Farfus volt a korán kelő, már az első kör végén kihajtottak a boxba. Az is kiderült, hogy Greennel szemben nem lesz további intézkedés, hiába Wittmann észrevétele.

Green az élen odatett egy legjobb időt az ötödik körben, érezte a ritmust az audis, akit márkatársa követett 1 másodpercen belül. Auert is kihívták egy korai cserére, valamit ki kellett találnia a Mercedesnek, hogy pozíciókat hozzanak a 22-es kocsival. Rockenfeller és Wittmann szépet vívtak, habár a stewardok vizsgálták a bmw-st, nem-e többször is ívet váltott védekezés közben – a 9. körben Rocky elment az M4 mellett, harmadik helyen volt így.

További érdekes tartalomért kövesd Facebook oldalunkat!

Wittmann a 9. körben ki is ment kereket cserélni, utána Ekströmmel találtak egymásra, de a német szépen védekezett, kemény és fair csatát vívtak a 13. helyért. Green a 12. körben döntött a kerékcsere mellett, sima munka volt az élen álló autóján, mehetett tovább a futam. A 20. körben fontos fejlemény: Müller letudta Wittmannt, ezzel Audi 1-2-3 volt az élen, levonva a képletből azokat, akik még nem voltak kerékcserén.

A 22. körben még Glock, Engel és Mortara voltak az első három helyen, ugyanis kivártak a kerékcserével. A 27. körben helyreállt a rend: mindenki letudta a kerékcserét, így Green, Rast, Müller, Wittmann, Rockenfeller, Ekström volt az első hat sorrendje.

A 28. körben elszálltak Auer bajnoki reményei: Spengler megpöckölte az osztrákot, a 3-as kanyarban, a C63 AMG fenékkel koccolta a palánkot, véget ért a versenye. Biztonsági autót kellett behívni a pályára. Auer sérült kocsival visszabattyogott a boxba, a Mercedes jobb hátulja lett oda. A versenybíróság természetesen jelezte, vizsgálják az incidenst.

Bő 8 perccel a leintés előtt ismét szabad volt az út, Green fogta az első helyet, mögötte Rast, Müller, Rockenfeller és Ekström volt a DTM-vonat sorrendje, mivel Wittmann bukott egy helyet a svéd javára. A 33. körben Paffett megelőzte Ekströmöt, aki rendesen küzdött az autóval, láthatóan nem volt százas a helyzet az RS5 DTM-ben. Ezt követően jelezte Eksrtömnek a versenyvezetés, engedje el Wittmannt, figyelmeztetést is kapott a bajnoki tabella éllovasa.

Másfél perccel és egy körrel a vége előtt az élen is izzott a vas, Rast támadta Greent a győzelemért, védekeznie kellett a pole-ból rajtoló kollégának. Fordulat: a 38. körben Green folyamatosan esett vissza, Rast, Müller, Rockenfeller, Paffett volt az első négy, Greennek vélhetően technikai gondja akadt, TOP 10-en kívülre került.

Rast harmadik győzelmét aratta az idei évben, Müller és Rockenfeller tette teljessé az Audi-dobogót. Paffett a negyedik, Ekström az ötödik lett. Green csak a 14. helyen ért be, a váltóval akadtak gondjai, jelentette az Audi.

10 Robert Wickens 39 57:33.198 +11.305 1

A végeredmény értelmében Ekström továbbra is vezet összetettben, 172 pontja van a svédnek. Rast a második 152 egységgel, Green a harmadik 137 ponttal. Még két futamot rendeznek 2017-ben, a hockenheimi évadzáró keretében.