Motorsport.com hírek

Paul di Resta rajt-cél győzelmet aratott a Hungaroringen

Paul di Resta csak a kerékcserék idejére tett le az első pozícióról, egyébként végig az élen vezette a mezőnyt a Mercedes-AMG DTM Motorsport Remus versenyzője. Lucas Auer és Nico Müller tette teljessé a TOP3-at.

Pole position Paul Di Resta, Mercedes-AMG Team HWA

Fotót készítette: Alexander Trienitz

A pole-ból a tavaly futamot nyerő di Resta rajtolhatott szombaton, mellőle Müller kezdhette az éles körözést. A második sorban Auer és Rast, a harmadikban Mortara és Juncadella foglalt helyet. A Hungaroring hozta a megszokott formáját: az aszfalt 43.5 Celsius volt, a levegő 30 Celsiusig emelkedett a szombati DTM-futamra. A bajnokságban élen álló Glock csak a 16. helyről várhatta a jelzést.

Di Resta jól kapta el a rajtot, fogta az első helyet, mögötte Müller és Auer vívtak az 1-es és 2-es kanyarban, végül maradt a sorrend az első három sorrendje. A negyedik helyen Mortara, mögötte Rast és Juncadella folytatta a sort, miközben megkezdték a második kört. Rögtön az első kör végén többen is kihajtottak a boxba: Spengler, Green és Eng látogatta meg a szerelőket a pitben. A második kör végén Glock és Eriksson is követte a példájukat.

Az élen di Resta 8 tized körüli előnnyel autózott, mialatt Wehrlein is letudta a kerékcserét a Mercedesszel. Eng és Eriksson a mezőny végén vívtak, az osztrák sikeresen kerekedett felül márkatársán, majd a kerékcseréről visszatérő Wehrleint nézegette magának, aki ekkor a 16. helyen állt.

A 9. körben Wehrlein és Farfus csatája vitt némi színt a mogyoródi vonatozásba, a tét a 15. hely volt, és a visszatérő bajnok került ki belőle győztesként. Az élen köröző di Resta a 9. kör végén állt ki friss abroncsokért, a sima csere után a 11. helyen hajtott vissza a pályára, Auer mögött, kénytelen volt elengedi az osztrákot a hideg abroncsokkal. Müller a 10. körben tért ki a szerelők társaságába új gumikért.

A 11. kör végén di Resta kiment külső ívre a célegyenes végén, támadta Müllert, kisebb koccanást követően megelőzte riválisát. A 13. körben ismét Wehrlein kapott szerepet, Glockkal kóstolgatták egymást, majd a Mercedes versenyzője letudta a sárga BMW-t, ezzel a 13. helyre lépett előre. Öt körrel később Paffett szolgált látnivalóval: Spenglernek ment el, megkaparintva a 10. pozíciót. A 21. körben Glock és Juncadella adtak egymásnak randevút a célegyenes végén, a Mercedesszel versenyző spanyol kívülről próbálkozott, de végül a BMW-s kollégáé lett a 13. hely. Egy körrel később di Resta elhajtott Auer mellett a 2-es kanyar felé közeledve: márkatársa nem sokat ellenkezett, márkajátékosként viselkedett a Silberpfeil Energy csapat versenyzője.

A 23. és 27. körökben Duval és Rockenfeller is kihajtott a boxba, ezzel di Resta ismét az első helyen haladt – Rockenfeller utolsóként tudta le a műveletet a mezőnyben. Az élen visszaállt a di Resta, Auer, Müller sorrend, mögöttük Rast, Mortara és Paffett az első hatban.

A visszaszámláló a 33. körben futott le, így a 34. kör jelentette az utolsót a versenyen: di Resta 0.7 másodperces előnnyel vágott neki Auer előtt, Müller 2.4 másodpercre volt tőle. A befutó sorrendje sem változott, Rast a negyedik lett, Mortara és Paffett az első hatban.

Összetettben Paffett állt az élre 79 pontjával, a második helyen Glock (72), di Resta 56 ponttal a harmadik.