DTM: az Audi behúzta a taktikai győzelmet Ekströmmel

Mattias Ekström idei első győzelmét aratta a Red Bull Ringen, a DTM szombati futamán. Az Audi a verseny végén hajtotta végre a bajnokság szempontjából fontos helycserét az élen, Jamie Green jó csapatjátékos volt.

Lucas Auer, Mercedes-AMG Team HWA

Az első versenyen Green-Müller-Ekström volt az első három sorrendje a rajtrácson, Wittmann kezdett a negyedik helyről. Az első spielbergi futam azért is volt jelentős a bajnokság tekintetében, mert eltörölték a büntetősúlyokat a DTM-ben. Mindezt négy versennyel a szezon vége előtt lépte meg a DMSB.

A szombati verseny előtt Ekström állt az élen összetettben 137 ponttal, mögötte Auer 127 egységgel, a harmadik Rastnak 124 pontja volt.

A rajt simán alakult, maradt a sorrend az élen, vigyáztak egymásra az audis kollégák. Mögöttük Wickens, Wittmann és Rast volt a sorrend, míg Mortara állva maradt. A második körtől lehetett használni a DRS-t, közben Farfus megnézte, rendben van-e az osztrák pálya kavicságya, majd visszaevickélt a pályára a brazil versenyző, aki Auerrel vívott. A második körben taktikai csere történt az elején: Müller elengedte Ekströmöt, aki így előrelépett a második helyre.

További érdekes tartalomért kövesd Facebook oldalunkat!

Green rendesen nyomta a gépnek, közel másfél másodpercre lépett el az élen, megfutva a leggyorsabb kört, jelezve, nem foglalkozik a bajnokság állásával (egyelőre?). A helyi menő, Auer csak a 10. helyen haladt a hatodik kör magasságában. Wickens mögött Wittmann nézelődött, ezen a fronton lehetett reménykedni némi akcióban: a negyedik és ötödik helyeken zajlott a szoros vonatozás. A lepattanóra az audis Rast akart rámenni a hatodik helyen körözve.

Green előnye közel 5 másodpercre nőtt a 10. körre, egy körrel később pedig érkezett a boxba Wickens, Wittman és Martin. Ekström a 13. körben ment ki kerékcserére, 7.7 másodperc alatt végeztek a feladattal a szerelők. Müller egy körrel később tudta le a cserét, Ekström elé tért vissza a pályán. Wickens közben „idiótázott” egyet a rádióban, Rast érdemelte ki a versenytárs verbális szeretetét.

Várható volt, hogy Müller ismét el fogja engedni Ekströmöt, ez meg is történt. Green a 16. körben ment ki friss abroncsokért, a csere lassú volt, de ettől még visszajött Ekström elé. A 20. körben már csak az első négynek kellett kimennie kerékcserére, mindenki más letudta addigra a kötelező kört.

Nem sok minden történt a versenynek ebben a szakaszában: zakatolt a DTM-vonat a Red Bull Ringen, Glock a 23. körben megelőzte Paffett-et és átvette a 13. helyet a BMW versenyzője a Yellow Beastben ülve.

Engel a 29. körben kihajtott a boxba kereket cserélni – utolsóként, ezzel visszaállt a sorrend az élen: Green, Ekström, Müller, Wickens és Wittmann az első öt között.

Green az összetettben negyedik helyen állt 116 ponttal a futam előtt, az volt a kérdés az utolsó percekben: lesz-e helycsere, és ha igen, mikor? Müllernek csak 51 pontja volt, nem játszott szerepet a bajnokság tekintetében a harmadik helyen köröző audis.

A 36. körben megtörtént a biztosra vehető: Ekström átvette az első helyet, Green mögötte, Müller a harmadik pozícióban.

A befutó sorrendje: Ekström, Green, Müller, Wickens, Wittmann, és Martin az első hat versenyző. Auer csak a nyolcadik helyen látta meg a kockás zászlót Spielbergben.

Ekströmnek 162 pontja van az élen, három futammal a szezon vége előtt. A második helyen Green található 134 ponttal, a harmadik helyre esett vissza Auer, akinek 131 pontja van.A negyedik helyen Wittmann áll 125 egységgel, az ötödik Rast, aki 124 ponttal bír.

Előző cikk DTM: Auer szerint Európa legjobb pályáján mennek a hétvégén
Következő cikk DTM: ezzel oda az izgalmas bajnokság?