Döntés: kizárták Auert, Mortarát és Spenglert a vasárnapi futamról

2018. jún. 4. 5:20

A versenybírák döntése értelmében kizárták Lucas Auert, Edoardo Mortarát és Bruno Spenglert a második hungaroringi DTM-futamról, ugyanis nem lassítottak le kellő mértékben a csúszós boxutcában.

A stewardok úgy látják, hogy mindhárom versenyző vétett a 30.9-es cikkely ellen, mely kimondja, a versenyzőknek csökkenteniük kell a sebességet, amint elérik a lassításra kijelölt zónát, így meg tudnak állni a kocsival anélkül, hogy más résztvevőket vagy a pályabírókat veszélyeztetnék.

Mortara és Spengler 10 helyes rajtbüntetést is kapott a következő versenyre, amit két hétvége erejéig felfüggesztettek mintegy próbaidőként. Ennek oka, hogy a csapat mindkettejüket felkészítette a rendkívül csúszós körülményekre a rádión keresztül. Esetükben már a pitben lengetett sárga zászló is figyelmeztető jelként szolgált.

Spengler a hetedik, Auer a kilencedik, Mortara a 10. helyen végzett a vasárnapi DTM-versenyen, de a döntés értelmében egyikőjük sem szerzett pontot. Auer incidense volt az első a boxban, esetében egy súlyos lábsérültet is ápolni kellett, majd Mortara és Spengler is balesetet szenvedett: az olasz még az állványt is elvitte a Mercedes garázsa előtt.