DTM: Di Restának jött ki a legjobban a biztonsági autó az első futamon

Paul Di Resta nagyon nagy hasznot húzott abból, hogy korán állt ki kereket cserélni és tankolni, ugyanis ez egy Safety Car-periódus miatt nyerő taktikának bizonyult. Di Resta a 13. helyről indulva végzett az élen.

Paul Di Resta, Mercedes-AMG Team HWA, Mercedes-AMG C63 DTM

Alexander Trienitz

Az Audi volt az időmérő korlátlan ura, ugyanis tegnap az első öt helyet kisajátították a gyár versenyzői. Sokáig a verseny is így nézett ki, ugyanis a pole-ból induló René Rast meg tudta tartani első helyét Mattias Ekström és Jamie Green előtt. Paul Di Resta, Bruno Spengler és Timo Glock egyaránt az első hat körben hajtottak ki a bokszba, hogy megejtsék kötelező kiállásukat.

Nem sokkal azután, hogy ők kint voltak, Maxime Martin autója megállt a pályán, főként az autó első körben összeszedett sérülései miatt. Ez nagyon jól jött Di Restáéknak, ugyanis így fel tudtak zárkózni, és kiváló helyzetbe kerültek egy pillanat alatt. Amikor a mezőny többi része is kiállt a bokszba, az előbb említett trió került az élre, ezt pedig már nem is adták át másnak, a dobogóra végül Di Resta-Glock-Spengler sorrendben állhattak fel.

Az üldözőket Mattias Ekström vezette, aki megelőzte Rastot az újraindításnál, rögtön az első kanyarban. A második bolyban a bokszkiállások legnagyobb nyertese Mike Rockenfeller volt, aki több pozíciót is fel tudott jönni, csak a mercedeses Maro Engelen akadt fenn. Rockenfeller a verseny végére utolérte a harmadik helyen haladó Spenglert, és sokkal gyorsabb is volt nála, de megelőzni már nem tudta, így meg kellett elégednie a negyedik hellyel.

Rockenfeller mögött Ekström ért célba az ötödik helyen, körülbelül öt másodperces lemaradásban. A svédet Rast és Green követte. Greennek egyébként kőkeményen kellett védekeznie, ugyanis Edoardo Mortara a kiállások után megpróbálta megelőzni őt, de végül Green maradt a helyén, helyette őt előzte meg a címvédő Marco Wittmann.