Hivatalos: Dovizioso rajthoz áll a DTM-ben
Rosberg újra nemet mondott a visszatérésre
DTM: az új név biztos, az elektromos hajtás elképzelhető a jövőben

Andrea Dovizioso túlvan az első DTM-tesztjén, és ennek tapasztalatait összefoglalva arra jutott, hogy kevés a tapasztalata.

Gerhard Berger elárulta, hogy nagyon közel voltak ahhoz, hogy Andrea Dovizioso mellett Valentino Rossit is meggyőzzék a misanói futamon való részvételre.

A MotoGP-sztár vendégversenyzőként fog szerepelni a Német Túraautó Bajnokság (DTM) hétvégéjén, méghozzá az Audiban.

Nico Rosberg elismerte, hogy újabb esélyt szalasztott el, hogy visszatérjen az aktív versenyzéshez.

Érdemes lépésről-lépésre haladni, hangsúlyozza Gerhard Berger, a DTM-et bonyolító ITR elnöke, aki csak akkor emelné be a hibrid vagy az elektromos hajtást a sorozatba, ha az nem megy a látványos akció rovására.

DTM-bajnok tesztel a Formula E-ben: változott a véleménye?!

Marco Wittmann korábban az összes elektromos szériát illetően szkeptikus volt, de most úgy tűnik, hogy változott a véleménye. A BMW színeiben tesztel a Formula E-ben.

Körönként 2-3 másodperccel lehet gyorsabb a turbós DTM

Mike Rockenfeller nemcsak remek hangélményt, hanem komoly tempót is vizionál a korszakváltó DTM esetében. Az Audi versenyzője úgy fogalmazott, „óriási lépést” tesz a széria, személy szerint örül a változásnak.

Kerék-kerék elleni csaták 280-nal – ezt ígéri az új DTM

Legalábbis Nico Müller, aki Jerezben tesztelte az Audi 2019-es autójának tesztváltozatát csapattársával, Mike Rockenfellerrel egyetemben. Mindketten nagyon biztatóan beszéltek arról, mi várható a széria új korszakában.

Produktív volt a turbómotoros BMW M4 DTM jerezi tesztje

A BMW Motorsport versenyzői elégedetten köszönnek el a szerdán véget ért teszttől és az idei szezontól, ugyanis érdemi léptékben haladtak az új turbómotorral szerelt M4 DTM-mel.

Szirotkin túl van a jerezi DTM-autó tesztjén

Szergej Szirotkin az Audi új csapatának, a WRT-nek a meghívása révén kapott lehetőséget arra, hogy egy DTM-autót teszteljen a jerezi versenypályán. Az orosz pozitívan értékeli a tesztet.

Januárban szöges gumit kap az Audi RS 5 DTM és az Audi e-tron FE04

Különleges eseményen fognak részt venni az Audi versenyautói januárban, ugyanis mindkettőre szöges gumit kell majd szerelni az Ausztriában megrendezésre kerülő GP Ice Race miatt. René Rast és Daniel Abt fogják tiszteletüket tenni Zell am See-ben.

A tervezettnél jobban izzadt Habsburg a Mercedes DTM-autójában

Kedden Ferdinand Habsburg és Thomas Preining tesztelték a HWA által futtatott Mercedest Jerezben: előbbi elmondta, milyen tekintetben okozott váratlan benyomásokat a sorozatból kivonuló gyártó 2018-as gépe.

Szirotkin DTM-autót tesztelhet az Audi meghívása révén

Szergej Szirotkin Jerezben próbálhatja ki az Audi RS 5 DTM-et, köszönhetően a német gyártó felkérésnek, számolt be a versenyző karrierjét egyengető SMP Racing. A tesztre december 12-én, szerdán kerül sor Jerezben.

Irtózatos izomzat és lendület – gokartként viselkedik az Audi új DTM-autója

Az Audi is letudta az első tesztet a Class-1 szabályoknak megfelelően épített autóval, és az eseményen szolgálatot teljesítő versenyzők nagyon pozitív benyomásokra tettek szert. Állítják, a turbómotor semmiben sem marad el az elődhöz képest.

A DTM kétszeres bajnokának jobban tetszik az új turbómotor hangja, mint a V8-asé

Marco Wittmann is hajtotta az átalakított M4 DTM-et Estorilban, ahol háromnapos teszt keretében nyúzták a technikát, és pozitív benyomásokra tett szert. Bruno Spengler szintén részt vett a munkálatokban, ő is pozitívan értékelte a fejleményeket.

Szimulátorban is meggyőző a BMW új DTM-kocsija

Legalábbis Marco Wittmann csupa pozitívumról beszélt az első próba után, ami a virtuális világban zajlott. A BMW kétszeres DTM-bajnoka nagyon várja, hogy pályára hajtson a négyhengeres turbómotorral szerelt M4 DTM-mel.

Videó: így szól a BMW új DTM-motorja

A DTM-et is utolérte a modernizáció és a kornak „megfelelő” motorizáltság, hogy vonzóbb alternatíva próbáljon lenni a gyártók számára. A BMW Motorsport már teszteli az új M4 DTM-et, hátulján a turbó felirat árulkodik a jelentős változásról.

BMW: idén elkerült a nagy siker, de már várjuk a 2019-es DTM-szezont

Október 14-én célba ért a Német Túraautó Bajnokság 2018-as szezonja, amelyet a BMW a gyártók közötti pontverseny ezüstérmeseként, Marco Wittmann abszolút negyedik helyezésével és az idei év legeredményesebb újoncával zárt.

Rast és di Resta is csalódott, amiért lemaradtak a DTM-címről

René Rast érthetően pozitívabban látja a 2018-as szezon fináléját, mint Paul di Resta, hiszen esélytelenből lépett elő komoly kihívóvá, végül beékelődött a második helyre a két Mercedes-versenyző közé.

Paffett majdnem kicsúszott, annyira elmerült a gondolataiban

Gary Paffett kétszeres DTM-bajnokként távozik a sorozatból, miután legyőzte Paul di Restát és René Rastot a 2018-as szezon fináléjában. A Mercedes versenyzője elmondta, mit élt át a kocsiban.

Hiába nyert ismét Rast, Paffett a DTM 2018-as bajnoka!

Az utolsó futamig hárman is versenyben voltak a bajnoki címért, és hiába nyerte meg Rene Rast az utolsó 6 futamot, Gary Paffett a harmadik helyével megnyerte a bajnokságot.

Wittmann a pole-ban, mögötte Rast és Paffett a DTM rajtrácsán

Marco Wittmann még egy hibát is elkövetett az utolsó gyors körében, de az így is elég jó volt ahhoz, hogy átvegye a pole-t René Rasttól. Gary Paffett a harmadik időt autózta, izgalmas rajtfelállás alakult ki a vasárnapi versenyre.

Farfus: nem valami remek, amikor lerepül az ajtó a kocsidról

Augusto Farfus egyetért azzal, hogy a tévében látványos tud lenni az önálló életre kelő kocsiajtó, de a valóságban közel sem ilyen nagyszerű a helyzet. A BMW versenyzője szombaton élte át a különös kalandot.

Teljes egészében az évtized egyik legjobb DTM versenye: elképesztő (videó)

Nem lehet szavakat találni a szombati futamra, amit a változatosság kedvéért az Audi nyert meg Rast vezetésével. Hihetetlen formában van a tapasztalt versenyző.

Rast drámai futamon nyert, az utolsó versenyre hárman harcban maradtak a DTM bajnoki címéért!

Rene Rast fantasztikus formában van, a hockenheimi első futamon Frijns és Glock előtt győzött, a szezon utolsó futama előtt pedig 15 ponton belül van az első három helyezett.