Bajnokság Versenyző Csapat Esemény Helyszín Cikk típusa
38 cikk
Szűrők törlése

Legfrissebb: Kazuki Nakajima

A Williams F1-es autói és festései 1978 óta

Sir Frank Williams csapata hamar történelmet írt a Forma-1-ben, és még mindig a kategóriai tagjai. Igaz, a célok mások, mint évtizedekkel ezelőtt, és a mezőny végéről kell felzárkózniuk.

Hamilton ismét kilógott a sorból - galéria az FIA-gáláról

Párizsban pénteken tartották meg az FIA szokásos év végi gáláját, ahol a sorozatok győztesei egymásnak adták a színpadot, amelyen természetesen ismét Lewis Hamilton ruházata vitte el a prímet.

Sokáig a 7-es Toyota állt a legjobban, de Alonsóék nyertek Le Mans-ban!

Minden jel arra mutatott, hogy a 7-es Toyota fog győzni Le Mans-ban, de körülbelül 1 órával a leintés előtt jött a dráma, így a Fernando Alonso, Kazuki Nakajima, Sebastien Buemi alkotta hármas és a 8-as Toyota nyerte meg a Le Mans-i 24 órás viadalt, és ezzel együtt a WEC 2018/19-es szezonját is.

Képgaléria: a Williams eddigi összes F1-es festése

Miután a legendás brit istálló egy teljesen új festéssel állt elő a 2019-es F1-es idényre, vegyük szemügyre az eddigieket a kezdetek óta.

A Williams F1-es autói 1978 óta: legendák, nagyon szomorú és rossz emlékek

Sir Frank Williams istállója hamar történelmet írt a Forma-1-ben, és még mindig a kategóriai tagjai. Igaz, a célok mások, mint évtizedekkel ezelőtt.

A 7-es Toyota nyert Fujiban, Alonso csak második

Hiába indult a pole-ból Fernando Alonso 8-as Toyotája, a rajtrács végéről rajtolt 7-es LMP1-es gyári versenygép lett a befutó.

Kizárták a 7-es Toyotát, Alonso a pole-ban Fujiban!

Azzal, hogy szabályszegés miatt kizárták a 7-es rajtszámú Toyotát Fujiban az időmérőt követően, a másik LMP1-es japán gyári gép kapta meg az első helyet.

Alonso egy hajszállal maradt le a rajtelsőségről Fujiban: Toyota első sor

Fernando Alonso 8-as Toyotája egészen minimális különbséggel kapott ki a másik LMP1-es gyári versenygépétől. A gyártó szempontjából azonban az volt a legfontosabb, hogy a két autója a rajtrács legelején legyen.

Alonso mit művelt? Te jó ég! (videó)

Fernando Alonso a toyotás csapattársaival egy olyan szimulátoros futamot rendezett, amire nagyon nehéz szavakat találni, mindenfajta túlzást mellőzvén.

Egy egészen különleges F1-es galéria Japánból: micsoda autók?!

A következő képes összeállítás önmagáért beszél, melyben olyan versenygépek szerepelnek, amikkel már csak nagyon ritkán versenyeznek.

Elvették Alonso és a Toyota győzelmét Silverstone-ban: kizárás

Mindkét Toyotát kizárták a WEC 6 órás versenyéről Silverstone-ban, ami azt jelenti, hogy privát Rebellion Racing nyerte meg a futamot vasárnap.

Alonso újabb győzelme a WEC-ben a Toyotával, ezúttal a 6 órás silverstone-i futamon

Hiába vezetett sokáig a Toyota 7-es rajtszámú LMP1-es versenygépe Silverstone-ban, végül a 8-as prototípus lett a befutó, ezúttal a legendás brit aszfaltcsíkon.

Kobajasi elfelejtett kiállni az utolsó előtti órában

A Toyota japán pilótája, Kamui Kobajasi elmondta, hogy azért nem jött ki az utolsó előtti órában a bokszba, mert elfeledkezett róla.

Toyota: Kár, hogy idén nem indult az Audi és a Porsche Le Mansban

A Toyota sajnálja, hogy ezúttal az Audi és a Porsche nélkül rendezték meg a le mans-i 24 órás versenyt. Így a valódi kihívóik nélkül gyakorlatilag csak a két Toyota versenyzett egymással.

Alonso a 25. Le Mansban, aki rögtön győzni tudott

A McLaren sztárversenyzője, Fernando Alonso célja teljesült: első próbálkozásra nyerni tudott Le Mansban, a Toyota pilótájaként. Ezzel a 25. lett a sorozat 1923 óta íródó történetében, akinek sikerült ez a bravúr.

Buemi: Az utolsó percek óráknak tűntek

Sebastien Buemi végig attól tartott, hogy ismét beüt a krach, Nakijima pedig felszabadultan nyilatkozott.

Egy lépésre Alonso a "hármas koronától", Nakajima a 2016-os dráma után győzött

Fontos győzelem volt ez a Toyota egész csapatának, a leintést követően Alonso nem győzött hálálkodni a japán gyártó alkalmazottjainak.

Kristensen: Alonso végig tökéletesen ment

Kristensen, Le Mans csúcstartója a spanyol világbajnokot méltatta a verseny után, illetve elmondta, hogy mennyire fontos volt a Toyotának, hogy megtörjék az "átkot".

A Toyota hozta a kötelezőt Le Mansban: nyert az Alonso-Buemi-Nakajima trió

A 8-as rajtszámú Toyota TS050 Hybrid legénysége nyerte az idei 24 órás versenyt, ami egyben a japán autógyártó első sikere Le Mansban. Fernando Alonso újoncként állhat fel a dobogó csúcsára.

Le Mans-i 24 óra: rengeteg kép a helyszínről, újra Alonsóék az élen

Fernando Alonso egy igencsak epikus éjszakát tudhat maga mögött. Hiába a büntetés, újra a 8-as rajtszámú Toyota áll az élen a 24 órás versenyen.

Alonsóék egy igazi rakétában ülnek Le Mans-ban: alig nyomták

A Toyota csak altatott az első időmérőn Le Mansban, és sokkal nagyobb teljesítményt tudnak elérni, ha akarnak, vélték a japán gyártó LMP1-es riválisai, és igazuk is lett.

Alonsót lenyűgözte Nakajima pole-köre az LMP1-es Toyotával

Noha nem Fernando Alonso futotta a pole időt csütörtökön Le Mans-ban, nagyon örül japán csapattársa, Kazuki Nakajima sikerének.

Megvan Alonsónak a pole Le Mans-ban a Toyotával

Kazuki Nakajima, Sebastien Buemi és Fernando Alonso 8-as rajtszámú LMP1-es Toyota versenygépe a legjobb helyről fog nekivágni az idei Le Mans-i 24 órás versenynek.

Alonso: Remek munkát végeztünk, reméljük, a hétvégén ez kifizetődik

A spanyol versenyző szerdán vezetett először este Le Mansban, és elmondta, ennél felkészültebbek nem is lehetnének, illetve magabiztosan várja a versenyt.