Bajnokság Versenyző Csapat Esemény Helyszín Cikk típusa Dátum
Szűrők törlése
Dátum

Legfrissebb: Juan Manuel Fangio

Egy F1-es legenda, aki akár az összes szezonjában bajnok lehetett volna

Egy különleges galériát is megosztunk veletek arról a versenyzőről, aki a kezdetektől ott volt a Forma-1-ben, és sok társával ellentétben túlélte a legveszélyesebb időszakot és egy szép kort élhetett meg.

Ma 70 éve rendezték meg az első Monacói Nagydíjat a Forma-1-ben (galériával)

A történelmi versenyen az Alfa Romeo diadalmaskodott egy olyan pilótával a volánja mögött, akit minden idők egyik legjobbjának tartanak. Egy egészen különleges évforduló.

Ezzel a videóval mondott köszönetet a Forma-1 a rajongóknak: ma 70 éve rajtolt el az F1

Ma 70 éve indult útjára a Forma-1, és ennek alkalmával egy különlegesebb videóval készültek a szerkesztők a rajongók számára, akik 1950 óta követhetik figyelemmel a történéseket a legkülönlegesebb sorozatban.

Hamilton Fangio ellen búcsúzott az F1 szavazásán – Verstappen is kiesett

A Forma-1 elindította a szavazását, amelyben a Forma-1 történetének legnagyobb befolyású személyét keresik. Első körben nyolc pilóta mérkőzött meg egymással, a hatszoros világbajnok Lewis Hamilton pedig Max Verstappenhez hasonlóan kiesett a pilóták negyeddöntőjében.

A Mercedes 5 legjobb F1-es pilótája: Hamilton jobb, mint Fangio?

A Forma-1 története során 11 pilóta volt tagja a Mercedes gyári csapatának. Öten közülük versenyeket nyertek, hárman pedig világbajnokok is lettek. A kérdés adott, kik voltak a legjobbak, és Lewis Hamilton valóban jobb, mint Juan Manuel Fangio?

Egy mai szemmel nagyon furcsa Ferrari-győzelem a Forma-1-ben

Manapság hasonlót elképzelni is nehéz lenne, de akkoriban mindez lehetséges volt, és az olaszok két versenyzőjükkel is győzelmet ünnepelhettek, méghozzá ugyanazon a nagydíjon az 1956-os szezonban.

Galéria: Az 50-es évek F1-es világbajnokai

1950-ben indult a Forma-1, amelynek a 2019-es idény volt a hetvenedik szezonja. A Motorsport.com galériában gyűjtötte össze az évtized világbajnokait, majd hamarosan jelentkezünk a többi évtized világbajnokaival is.

Hamilton eredményei, összehasonlítva az F1 történetének legjobbjaival

Lewis Hamilton egyre feljebb és feljebb kerül a ranglistákon, miközben már egyértelműen a történelem egyik legeredményesebb F1-es versenyzőjének mondhatja magát. Egy nagyon látványos és beszédes táblázat.

A Forma-1 eddigi összes világbajnoka

A következő összeállításban a Forma-1 bajnokait nézhetjük meg, akik között Lewis Hamilton már hatszoros világbajnokként szerepelhet, és hamarosan minden idők legeredményesebb versenyzője lehet.

Abszurd: 1968-ig senki sem versenyzett zárt sisakkal a Forma-1-ben

Majdnem 1970-ig kellett várni arra, hogy a Forma-1-ben, az abszolút királykategóriában megjelenjenek a fedett sisakok. Ugyanakkor volt, aki még 1974-ben is nyitottan száguldott, aminek nyilván megvolt a maga veszélye.

Ma 24 éve hunyt el az F1 történetének egyik legnagyobbja: micsoda statisztikák?!

Juan Manuel Fangio minden kétséget kizáróan a Forma-1 történetének egyik legnagyobb legendája, aki egy egészen kivételes és veszélyes korszakot élt túl a motorsportban, miközben 5 világbajnoki címet szerzett a legnagyobb kategóriában, ami évtizedeken át egy megdönthetetlen rekord volt, majd jött Michael Schumacher a 7 címével, és tavaly Lewis Hamilton, aki idén a hatodik trófeáját húzhatja be.

EPIC: sisak nélkül vezette Wolff a legendás F1-es Mercedest (videó)

Érdemes megnézni Toto Wolff, a Mercedes csapatfőnökének arcát, hiszen sisak nélkül gurult pályára az egyik legnagyobb legendával, a W196 versenygéppel, melynek értéke felbecsülhetetlen.

Ascaritól Vettelig: 90 év a Ferrari bűvöletében

A Ferrari múzeumában egy különleges tárlattal emlékezik meg a márka alapításának 90. évfordulóján: az olaszok összes F1-es világbajnok autója megtekinthető Alberto Ascariétól Kimi Räikkönenéig.

Ki minden idők legjobb F1-es versenyzője? SZAVAZZ!

A hu.motorsport.com most arra kíváncsi, hogy az Olvasói szerint ki minden idők legjobb F1-es versenyzője. Nagyon nagy nevek, világbajnokok és legendák a listán.

Hamilton ott van minden idők 5 legjobb F1-es versenyzője között?

Rendkívül nehéz összeállítani egy olyan listát, melyben csak az 5 legjobb F1-es versenyző szerepel. Ez nyilván erősen szubjektív is, de két név fixnek tűnik az ötből.

Räikkönen minden idők legnagyobb felzárkózója a Forma-1-ben?

Egy nagyszerű és látványos videós összeállítás 10 olyan versenyzőről, akik vert helyzetből zárkóztak fel, egészen a dobogóig, harcolván a győzelemért.

Retro: Argentin szezonnyitók a Forma-1-ben, rögtön januárban

Voltak időszakok, amikor már rögtön januárban belevetették magukat a szezon sűrűjébe a forma-1-es csapatok. Ezek közül három olyan verseny is volt, amit ezen a napon rendeztek, mindet Argentínában.

A velünk élő történelem: a monzai ovál

Az Olasz Nagydíj és maga a monzai pálya tele van érdekesebbnél érdekesebb sztorikkal, ezek közül talán az egyik legérdekesebb a még álló, de ma már használaton kívüli oválpálya.

Ezen a napon: A legelső Forma-1-es futam

1950. május 13-án kezdetét vette valami, ami azóta, vagyis 67 éve rendületlenül tart: megrendezték a történelem első Forma-1-es futamát. Az Alfa Romeo mindent vitt.

Galéria: F1-es versenyzők a legendás Indy 500-on!

A világ egyik legrégebbi és a világ egyik legnehezebb autóversenye, az indianapolisi 500 mérföldes verseny sosem csak az amerikai versenyzőknek volt vonzó célpont, hanem ex- vagy éppen jövőbeli Forma-1-eseknek is.

Statisztika: Az első verseny fontossága a Forma-1-ben

A Forma-1 története azt mutatja, hogy a bajnoki cím szempontjából rendkívül fontos, ki nyeri meg a szezon első versenyét, legyen szó a kezdetekről, a nyolcvanas évek hőskoráról vagy napjainkról.

Statisztika-mánia: Versenyben futott leggyorsabb körök országok szerint

Nemrég már szó esett a világbajnoki címekről és a futamgyőzelmekről, mely országok birtokolják belőlük a legtöbbet - most nézzük a leggyorsabb köröket! Figyelem, meglepő és adott esetben ismeretlen nevek is szerepelnek a listán!

Statisztika-mánia: A Forma-1 legsikeresebb országai futamgyőzelmek alapján

Nemrég a statisztikai témájú cikkeink között szó esett arról, hogy mely országok versenyzői nyerték a legtöbb világbajnoki címet az F1-ben. Most nézzük ugyanezt futamgyőzelmekre vetítve! Eláruljuk: sok a hasonlóság.