Bajnokság Versenyző Csapat Esemény Helyszín Cikk típusa Dátum
Daniel Nagy
Dátum

Legfrissebb: Daniel Nagy

Nagy Dani remek hétvégét zárt a TCR Europe-ban, harmadik az összetettben

Ezen a hétvégén rajtolt el a TCR Europe sorozat idénye, méghozzá a szomszédos Slovakia Ringen. A magyarokat pedig a Zengő Motorsporttal Nagy Dániel képviselte, aki szép teljesítményt nyújtott mindkét futamon a Cupra volánjánál.

HIVATALOS: Nagy Dániel a WTCR tavalyi bajnokának csapatánál folytatja

A WTCR 2019-es bajnokának csapatánál, az olasz BRC Racing Teamnél folytatja pályafutását Nagy Dániel. A TCR kategóriában 2015-ben bemutatkozó, a WTCC-t is megjárt magyar versenyző a TCR Europe versenyein indul a BRC színeiben, amint azt a koronavírus-járvány lehetővé teszi. A 21 éves pilóta Hyundai i30N TCR versenyautóján a 99-es rajtszám szerepel majd.

Különleges programmal készült Spára Nagy Dániel

Újabb legendás helyszínen, Spa-Franchochamps-ban folytatódik a bajnokság a TCR Európa-kupában szereplő Nagy Dániel számára. A M1RA magyar versenyzője jelenleg 11. helyen áll összetettben, de azt mondja, két forduló után még mindig korai messzemenő következtetéseket levonni, habár az már most látszik, hogy minden korábbinál szorosabb a mezőny. A belgiumi hétvége előtt Dani egy különleges programon is részt vett, aminek természetesen köze van a Hyundaihoz.

Bárki kipróbálhatja Nagy Dániel versenyautóját

Bárki kipróbálhatja mostantól Nagy Dániel versenyautóját - pontosabban annak utcai változatát. A TCR Európa-kupában versenyző magyar pilóta pályán használt Hyundai i30 N TCR-ével paramétereiben majdnem teljesen egyező utcai autót, egy Hyundai i30 N Fastbacket használ az idei szezonban, a Hyundai Hatvan támogatásának köszönhetően. Exkluzív lehetőségként pedig bárki beülhet Nagy mellé, sőt, át is veheti az autót néhány kör erejéig.

Nagy Dániel dobogóval nyitott, hazai közönség előtt

Hazai közönség előtt, dobogóval kezdte a 2019-es szezont Nagy Dániel a TCR Európa-kupában. A M1RA magyar versenyzője a Hyundai Motorsport Junior Programjának résztvevőjeként versenyez ebben az idényben. Az első versenyhétvégén egy harmadik és egy ötödik helyet szerzett.

Nagy Dani új mérnökkel készül az idei szezonra

Új mérnökkel és új csapattárssal, de régi csapattal, a M1RA-val vág bele a TCR Európa-kupa 2019-es szezonjába Nagy Dániel. A sorozatban tavaly ötödik helyen végzett fiatal magyar versenyző idénye április utolsó hétvégéjén a Hungaroringen indul, ahol a túraautó-világkupa (WTCR) betétfutamain áll rajthoz.

Tassit kilökték, Nagy a dobogón a TCR Europe szezonzáróján

Mike Halder karrierje első győzelmét aratta a TCR Europe-ban, akit Nagy Dani kísért be a második helyen vasárnap. Michelisz Norbert egy negyedik hellyel szerzett pontokat a M1RA-nak.

TCR Europe: Tassi nyert, Michelisz harmadik lett Barcelonában

Tassi Attila nyerte a TCR Europe 2018-as szezonjának utolsó előtti versenyét, Michelisz Norbert harmadik helye révén pedig két magyar állhatott fel a dobogóra. A bajnokság még mindig nyitott, vasárnap dől el a cím sorsa - négyen vannak versenyben, de Mikel Azcona előnye elég meggyőző.

Tassi Attila a pole-ban a TCR Europe barcelonai időmérőjén

A Hondával versenyző Tassi Attila szerezte meg a pole-t a TCR Europe barcelonai időmérőjén, aki mögött csapattársa, Josh Files kaparintotta meg a második helyet.

Galéria: így ünnepeltek a magyar futamgyőztesek a TCR Europe-ban

Szombaton Nagy Dani, vasárnap Tassi Attila sikerét hozta a TCR Europe holland állomása, amit Assenben bonyolítottak. Galéria a győzelmeket követő ünnepélyes pillanatokról.

Megvan Nagy Dani első futamgyőzelme a TCR Europe-ban!

A magyar versenyző megnyerte a TCR Europe szombati futamát Assenben, elkönyvelve első sikerét a sorozatban. A M1RA-csapat számára ez volt a második győzelem a 2018-as szezonban.

Képek: így ünnepelt a M1RA a hungaroringi dupla győzelem után

Nagy Dani karrierje legkeményebb versenyeként értékelte a TCR Europe vasárnapi futamát, melyen a negyedik helyről rajtolt, végül csapattársa, Francisco Mora mögött a második helyen ért be.

Michelisz csapata kettős győzelmet aratott vasárnap a Hungaroringen

Teljesült a csapatvezető Michelisz Norbert „kívánsága”, aki szombaton dupla dobogót emlegetett célként. Francisco Mora idei első győzelmét aratta, Nagy Dani másodikként hozta a kettős sikert.

Nagy Dani: „Még nagyon messzire vagyok a maximumtól!”

A WTCR-ben és a TCR Europe-ban elért dobogós helyezések gazdagítják Nagy Dani idei mérlegét, és miközben folyamatosan fejlődik a M1RA-val, úgy érzi, még nagyon messzire van attól, hogy elérje a maximumot a teljesítményével.

Nagy Dani: vasárnap nagy adag önbizalommal állunk oda a rajthoz

Nagy Dani a hetedik helyről rajtolva végzett a dobogó alsó fokán a TCR Europe szombati versenyén, amihez egyaránt kellett türelem és némi szerencse is.

TCR Europe: Borkovic nyert, Nagy a dobogón a Hungaroringen

Dusan Borkovic nyerte a szombati versenyt a Hungaroringen, míg Nagy Dani egy dobogóval szépítette a magyar mutatót. Tassi Attila és Ficza Ferenc nem tudták befejezni a futamot.

Négy magyar már biztosan lesz a TCR Europe hungaroringi mezőnyében

Tassi Attila és Nagy Dani mellett további két névvel bővült a magyar indulók listája a Hungaroringen: Ficza Ferenc és Jedlóczky L Márk is rajthoz áll ezen a hétvégén.

Nagy Dániel: "A lehető legjobbkor jön a Hungaroring"

Idén másodszor versenyez hazai közönség előtt a Hungaroringen a M1RA, amely április végén a WTCR-ben szabadkártyával indult, az előttünk álló hétvégén pedig a TCR Európa-kupában áll rajthoz.

Kitűnő szezonkezdés: vasárnap is dobogóra állt Nagy Dani a Paul Ricardon

A M1RA versenyzője a vasárnapi TCR Europe-futamon is a legjobb három között végzett, így dupla dobogóval zárták az első fordulót.

Dobogós eredménnyel debütált Nagy Dani és a M1RA a TCR Europe-ban

Remekül indult a 2018-as TCR Europe-szezon a magyar felállás számára, ugyanis rögtön egy második hellyel gazdagodtak a szombati versenynapon a Paul Ricardon.

Nagy Dani: elképesztő dobogó egy szürreális verseny után

Vasárnap folytatódott Nagy Dani és a M1RA makulátlan WTCR-hétvégéje, ugyanis egy második és egy hatodik hellyel brillíroztak szabadkártyásként, túlsúlyos autóval. Nagy nehezen tudta leírni, mit érzett a Hungaroring dobogóján.

Megint a rajton múlt Michelisz sikere, végül második lett Tarquini mögött

A WTCR harmadik futamát is Michelisz Norbert kezdhette meg az élről a Hyundaijal, de tegnaphoz hasonlóan ezúttal sem rajtolt jól, így csapattársa, Gabriele Tarquini állt az élre. A BRC Racing ezután nem is engedte a magyar versenyzőt csatázni.

Nagy Dani második a rajt-cél győzelmet arató Huff mögött a WTCR 2. futamán!

A fordított rajtrácsos második hungaroringi WTCR-futamon Nagy Dániel a második helyről rajtolhatott Rob Huff mögül, végül pedig itt is ért célba az angol mögött. Michelisz szép felzárkózás után hatodik, Szabó Zsolt is pontszerző.

WTCR: Michelisz és Nagy Dani a pole-ban a Hungaroringen!

Michelisz Norbert duplázott, szombat után vasárnap is megszerezte az első rajtkockát a WTCR hungaroringi hétvégéjén. A fordított rajtrács révén a M1RA-val induló Nagy Danié a másik pole.

Michelisz tanácsai segítették Nagy Danit Tarquini-bácsi mögött

Nagy Dániel rendkívül boldogan szállt ki a M1RA által felkészített Hyundai i30 N TCR-ből, ugyanis élete első WTCR-futamán a hetedik helyen végzett – mindezt jelentős pluszsúllyal a fedélzeten.

WTCR: Ehrlacher nyert, Michelisz egy 3. hellyel mentette a napot

A Hyundai helyett a Honda tarolt a szombati versenynapon, köszönhetően Yann Ehrlacher és Esteban Guerrieri kettős győzelmének. Michelisz Norbert az ötödik helyre esett vissza rajt után, de végül dobogóra állhat a Hungaroringen.

Michelisz a pole-ban a WTCR szombati időmérőjén!

Érinthetetlen volt Michelisz Norbert a WTCR első időmérőjén, végül több mint 2 tizedet adott a második Esteban Guerrierinek. Thed Björk a harmadik lett, Nagy Dani nyolcadik ideje révén két magyar van az első tízben.

Nagy Danival indul a M1RA a WTCR hungaroringi fordulóján!

Az már korábban eldőlt, hogy a M1RA idén a TCR Európa-kupában indul, amely a csapat által 2017-ben megnyert TCR nemzetközi bajnokság utódja.

Galéria: lezajlott a WTCR szezonnyitó tesztje

Három magyar versenyzővel és egy magyar csapat részvételével zajlott a WTCR első kollektív tesztje, ami egyben a 2018-as szezon nyitányát is fémjelezte.

Nagy Dániellel és az Európa-kupában indul a M1RA

A TCR Európa-kupában folytatja Michelisz Norbert csapata, a M1RA, és az is kiderült, hogy Nagy Dani kapja az egyik autót.

TCR, Hungaroring: Michelisz a pole-ban, Tassi harmadik!

A hazai futamon a TCR-ben vendégszereplő, saját csapata, a M1RA autójába beugró Michelisz Norbert mindkét szabadedzést megnyerte, és az időmérőn is ő számított az egyik legnagyobb esélyesnek. Norbi ezt végül igazolta is.

WTCC: Björk nyerte a második futamot Monzában, Michelisz hatodik

Az első futam kiesése után Michelisz Norbert számára a javítás lehetett a cél a monzai főversenyen, a WTCC második hétvégéjén. Az élről Thed Björk és Michelisz hondás csapattársa, Tiago Monteiro várhatta a rajtot.

Nagy Dani: reális cél a pontszerzés, minden futamhétvégén

A Zengő Motorsport versenyzője reális célnak tartja a rendszeres pontszerzést, mindezt úgy, hogy két éves technikával fog hajtani a WTCC-ben. Nagy beszélt arról is, milyen volt az első személyes kapcsolatfelvétel Aurélien Panis-szal.