Bajnokság Versenyző Csapat Esemény Helyszín Cikk típusa
212 cikk
Szűrők törlése

További híreink

Az Alfa Romeo végre elkerülte a hibákat

Frederic Vasseur nagyon boldog volt a brazíliai eredménnyel, amellyel csapata bebiztosította a konstruktőri nyolcadik helyezést, és akár még esélye is lehet előrébb lépni.

Giovinazzi a Ferrari üléséről álmodozik

Antonio Giovinazzi, az Alfa Romeo versenyzője nagyon boldog, hogy jövőre is a csapatnál lehet Kimi Räikkönen csapattársaként, de bízik benne, hogy egy nap a Ferrarinál is megkapja a lehetőséget.

Az Alfa Romeo többre számított

Frederic Vasseur nem tagadja, hogy az Alfa Romeo többre számított a 2019-es világbajnokságtól, mint amire a csapat végül képes volt, az austini pontszerzés sem jött össze.

Miért választotta Giovinazzit az Alfa Romeo?

Hétfőn jelentette be az Alfa Romeo, hogy 2020-ban is az idei párosukkal, azaz Kimi Raikkönennel és Antonio Giovinazzival indulnak. Most annak próbálok utánagondolni, miért dönthetett így az Alfa.

Hivatalos: marad a Räikkönen-Giovinazzi páros 2020-ra

Az Alfa Romeo hivatalosan is bejelentette, hogy Antonio Giovinazzi 2020-ban is Kimi Räikkönen csapattársa lesz, így Nico Hülkenberg szinte biztosan elveszíti a helyét a rajtrácson.

Ezen a héten jelölhetik ki Räikkönen 2020-as csapattársát az Alfa Romeónál

Egy fontos találkozóra kerül sor ezen a héten a Sauber tulajdonosa, a Fiat főnöke és Mattia Binotto, a Ferrari csapatfőnöke között. Még mindig versenyben lehet Nico Hülkenberg az ülésért.

Az Alfa Romeónál elveszett valami

Az Alfa Romeo a nyári szünet óta jelentős lejtmenetbe került, a svájci bázisú csapat már a nyolcadik helyét féltheti a konstruktőri versengésben.

Raikkönen: Nem vagyok fontosabb a csapattársamnál

Kimi Raikkönen, az Alfa Romeo pilótája a svájci Zürcher Zeitungnak adott interjút, amelyben a tavaly megjelent életrajzáról beszélt, és azt is elmondta, hogy nem fontosabb a csapattársánál, Antonio Giovinazzinál.

5 verseny, 3 pont, de nem pánikol az Alfa Romeo

Az Alfa Romeo csapatfőnöke, Frederic Vasseur arról nyilatkozott a Motorsport.com-nak, hogy nem kell pánikolniuk a versenytempójuk miatt, mivel az időmérőn mutatott tempójuk biztató.

Giovinazzi főleg videójátékokkal hangolt Szuzukára

Az újonc Antonio Giovinazzi, az Alfa Romeo pilótája a japán verseny előtt elismerte, legfőképpen videójátékokból, és a Ferrari szimulátorából ismeri a szuzukai aszfaltcsíkot, de teljesen más élményre számít holnap.

Giovinazzi abban bízik, ha így folytatja, senki sem veheti el az ülését

Antono Giovinazzi jövője továbbra is bizonytalan, de az olasz F1-es versenyző abban bízik, hogy ha hozni tudja a hátralévő futamokon, amit az előző versenyeken mutatott, akkor nem kell tartania attól, hogy jövőre ülés nélkül marad.

Ericsson kiszállt a játékból: jó vagy rossz hír Hülkenbergnek?

Marcus Ericsson szerződést hosszabbított az IndyCarban, így gyakorlatilag biztossá vált, hogy 2020-ban biztosan nem tér vissza a Forma-1-be. Ezzel papíron már csak két versenyző maradt, akik esélyesek lehetnek az Alfa Romeo 2020-as ülésére Kimi Räikkönen csapattársaként.

Videón az Orosz Nagydíj rajtbalesete

Az Orosz Nagydíj egy kisebb balesettel indult, miután Antonio Giovinazzi Daniel Ricciardóval és Romain Grosjeannal is összeért, amelynek következtében Grosjean kiesett, Ricciardo pedig defektet kapott.

Räikkönen nem mismásol Q1-es hibája után

Kimi Räikkönen csak a 15. rajthelyet szerezte meg az Orosz Nagydíj időmérőjén, az Alfa Romeo finn klasszisa zsinórban harmadszor kapott ki csapattársától, Antonio Giovinazzitól.

Giovinazzinak nem volt szerencséje, egy epizódot mégis örömmel néz vissza

Antonio Giovinazzi zsinórban másodszor szerzett pontot a Forma-1-ben, az Alfa Romeo pilótája azonban szerencsétlennek tartja a szingapúri futamát, amelyen haladt az élen is, végül 10. lett.

Így kapta Giovinazzi az arcába a szikrákat Szingapúrban (videó)

Lance Stroll túl közelre vette a kanyart a falnál, ami miatt defektje lett, majd jött Antonio Giovinazzi az Alfa Romeóval, aki kapott némi szikrát az arcába a futamon és végül pontszerző lett.

Egy újabb sokkolóan erős statisztika Hamiltontól: senki sincs a közelében, még

A Mercedes versenyzője toronymagasan vezeti ezt a statisztikát (is), miközben a mögötte érkezők nagyon messze vannak tőle. Később azonban mindez változhat, de a bajnoki pontokat tekintve a helyzet továbbra is siralmas a riválisok szempontjából.

Visszadobták az Alfa Romeo fellebbezését, Kubica pontszerző marad

Az Alfa Romeo nem járt sikerrel a Német Nagydíj után benyújtott fellebbezésével, így Robert Kubica megtarthatja azt az egyetlen pontját, amit Hockenheimben szerzett, akárcsak Lewis Hamilton a TOP-10 utolsó felében.

Vettelnek szüksége volt a győzelemre – Briatore a stratégiáról

A korábbi csapatfőnök, Flavio Briatore a Szingapúri Nagydíj után azt nyilatkozta, hogy Sebastian Vettelnek szüksége volt a győzelemre, illetve az olasz szerint a Forma-1-nek jót tett a Ferrari kettős győzelme.

Ricciardo addig élvezte a versenyt, amíg lehetett

Daniel Ricciardo futamát alapjaiban határozta meg, hogy büntetés miatt a rajtrács végéről indulhatott csak, ráadásul minden felzárkózási esélye elszállt, amikor Antonio Giovinazzival ütközött.

Giovinazzi 10 másodperces időbüntetést kapott, Räikkönent, Kvjatot, Grosjeant és Russellt tisztázták

Az Alfa Romeo olasz versenyzője nem úszta meg büntetés nélkül a Szingapúri Nagydíjat, amit a 10. helyen fejezett be. Antonio Giovinazzi azonban megnyugodhat, mert így is megmarad az 1 pontja.

Giovinazzi vezetett is, végül 1 pontot szerzett

Olaszország után Szingapúrban is pontot tudott szerezni az Alfa Romeo versenyzője, Antonio Giovinazzi, aki az éjszakai versenyen életében először vezetett futamot – a családja képeket is csinált erről.

Nem kell fordított rajtrács, ballaszt és rajtbüntetések sem a Forma-1-ben?

Úgy tűnik, hogy a Forma-1 mezőnye egyáltalán nem támogatja a fordított rajtrács ötletét, valamint azt, hogy a rajtbüntetések helyett ballasztokat kapjanak az autók, amik által még nehezebbé és lassabbá válnának.

Giovinazzi tudja, Hülkenberg veszélyes lehet rá az Alfa Romeónál

Ugyanakkor az olasz szerint, ha jó munkát végez a következő futamokon, akkor senki nem veheti el a helyét. Antonio Giovinazzi magabiztos próbál lenni és nem adja fel a küzdelmet a folytatásban.