Kohári Zoltán: „A tengelytöréssel már nem bírtunk”

A múlt szombaton gurult idén először aszfaltra Kohári Zoltán és a 2700 lóerős szörnyetege, a Dragacs. A Tomracing Motorsport versenyzője Kiskunlacházán, a Dragracing Kupáért kiírt sorozat első állomásán állt rajthoz.

A többszörös magyar bajnokot a Dragacs tengelytörése fosztotta meg attól, hogy győzelemmel hangoljon az április 11-12-én kezdődő magyar bajnokságra. Ám egyáltalán nem elégedetlen Kohári Zoltán, ugyanis a nem éppen ideális körülmények között is képes volt hetes időre.

Noha még van két hét a magyar bajnokság idénynyitójáig, de a gyorsulási versenyek szereplői már a múlt szombaton kipróbálhatták versenygépeiket a kiskunlacházi reptér legendás betonján, ahol a Dragracing Kupáért kiírt sorozat első versenyét rendezték meg. A mezőnyből nem hiányzott Kohári Zoltán sem, aki a 2700 lóerős aszfaltszaggatójával, a Dragaccsal ezúttal is megmutatta, mekkora potenciál lakozik kettősükben. A kora tavaszias időben a körülmények messze nem voltak ideálisak, ám a Tomracing Motorsport versenyzője így is képes volt hetes időt futni. A fináléban viszont már nem tudott végigmenni, mert eltört a Dragacs egyik tengelye.

„Ez a viadal számunkra arról szólt elsősorban, hogy sikerüljön tökéletesen beállítanunk a Dragacsot a két hét múlva rendezendő bajnoki rajtra. Nos, emiatt elégedett lehetek, ugyanis nulla tapadás mellett, nem a legideálisabb körülmények között is képes voltam 310-es tempónál egy 7,8-as időre, ami egyébként a legjobb körülmények között sem számítana rossz időnek. Noha mindenképpen esélyes voltam a fináléban a győzelemre, sajnos egy tengely eltört a Dragacsban, így a döntőt már nem is tudtam végigmenni. Az alkatrészt a héten megrendeljük, és az április 11-12-én rendezendő első bajnoki futamra minden készen áll majd”- fogalmazott Kohári Zoltán.

A Tomracing Motorsport tulajdonosa nagy várakozással tekintett a hétvégi versenyre: a technikai hiba ellenére Miklósy Tamás úgy véli, hogy a Dragacs és pilótája most is bizonyította, sok közös sikert arathatnak a 2015-ös szezonban.

„Kohári Zoli rettenetes Dragacsa a télen még tovább erősödött, és a megépített autónak most adatott meg  a lehetőség, hogy próbautat tegyen. Az elsődleges cél a beállítások finomítása és az új motor tesztelése volt. Zolinak sikerült másodjára egy 7,8-as időt futnia a hideg aszfalt ellenére, ami nagyon is biztató a jövőre nézve" – mondta Miklósy Tamás.

Előző cikk Kohári Zoltán: „A Dragacs beállításán lesz a hangsúly”
Következő cikk Tomracing: Vigyázat, mélyvíz!