Petrucci alatt ismét megállt a motor, csak a 17. helyen végzett

A korábbi MotoGP-versenyző Danilo Petrucci újabb csalódást élt át tegnap, a Dakar-rali kilencedik szakaszán.

#90 Tech 3 KTM Factory Racing: Danilo Petrucci

Red Bull Content Pool

Az ötödik szakasz győztese, Petrucci csak a 17. helyet tudta megszerezni tegnap, miután a Wadi Ad Dawasir körüli, 491 km hosszú, kihívásokkal teli szakaszon mechanikai problémákkal küzdött, ma pedig szintén csak 12. lett.

A második szakaszon egy műszaki hiba miatt Petrucci kiesett az összesített versenyből, és 8 perc 42 másodperccel maradt le a Monster Energy Honda versenyzője, Jose Ignacio Cornejo Florimo mögött. A kilencedik szakaszon Petrucci problémái sem akadályozták meg az olaszt abban, hogy megálljon az út szélén és köszöntse a rajongókat.

„Ma más problémáim voltak a motorral, amely ismét megállt, nem értem, miért. Bosszantó dolog, de boldoggá tesz engem, az hogy érzelmeket váltok ki az emberekből, mint ezekből a gyerekekből“ - írta Petrucci a szakasz utána Twitteren.

Bár Petrucci kifejezte, hogy a jövőben újra részt kíván venni a Dakaron, ami a debütáló szereplésén elért sikerek alapján feltételezhetően könnyű döntés lesz az olasz számára, a 2022-es év hátralévő részére vonatkozó terveit még nem hozta nyilvánosságra, bár a rali befejezése után nem sokkal várható döntés. Petruccinak még három szakaszt kell teljesítenie, mielőtt a verseny január 14-én ér véget.

Brown: Bizonyos csapatok emelni akarnak a költségsapkán

Előző cikk Dakar-rali 9. szakasza: A Toyota hengerelt, Loeb az 5. helyen végzett
Következő cikk Dakar: Peterhansel győzött, Sainz második a tizedik szakaszon